Şanlıurfa Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 28 Eylül 2024 - 30 Eylül 2024

Her günü fotoğraf dolu olacak bir Şanlıurfa fotoğraf gezisi hazırladık. Henüz çok değişmemiş bu coğrafya fotoğraf açısından her gittiğimizde bizi etkiliyor. Gezimiz 28 Eylül’de başlayıp 30 Eylül’de bitecek. 3 günlük bu gezide neredeyse bir dakikamız bile fotoğrafsız geçmeyecek.

 1. Gün: Havalimanından alınarak başlayacak olan ilk günümüz Şanlıurfa sokaklarında geçecek. Her zaman fotoğraf veren Balıklı Göl ve çevresini gezdikten sonra, Urfa çarşısında bir süre özgürce zaman geçireceğiz. Dileyen tek başına, dileyen bizimle birlikte gezebilir. Her yanı ayrı bir hikaye ve fotoğraf dolu bu sokaklarda günün büyük bir bölümünü harcayabiliriz. Yorulduğumuzda çarşının ortasında adeta bir vaha, gibi yer alan Gümrük Han’da dinlenip sonra fotoğrafa devam edebiliriz. Elbette akşam üstü Şanlıurfa’nın dar sokaklarına girip evlerde ki yaşamları göreceğiz. Bazen bir düğüne, bazen bir kutlamaya denk geleceğiz. İlk günü böylece bitireceğiz. Akşam yemeği için herkes serbest hareket edebilir. Ya da birlikte belirleyeceğimiz bir yerde yiyebiliriz.
 2. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün Harran’a doğru gideceğiz. Ancak bugün sadece Harran yok programımızda. Muhteşem Bazda Mağaraları’nı da ziyaret edeceğiz. Ayrıca iki antik kentin içinde kalmış 2 ayrı köy ziyaretimiz de olacak. Bu köylerde evlerin içlerine misafir oluyoruz her gittiğimizde. Kapılar her daim bir çay içimlik açık zaten. Günümüz yine fotoğraf dolu bir şekilde sona erecek. Akşam yemeği Urfa’da yine serbest bir şekilde yenecek.
 3. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün dünyanın en eski ayin yapılan merkezine doğru gidip burayı ziyaret edeceğiz. Göbeklitepe hikayesi ile oldukça etkileyici bir yer. İlk bulunduğu yıllarda tarlanın ortasındayken gidip ziyaret etmiştik. O zaman hiçliğin ortasında duran büyük dikili taşlar vardı. Taşların üzerinde kabartma çizili olan fallusların olması ve günümüzde kadınların bugün hala gelip buradaki ağaca çaput bağlayarak çocuk dileğinde bulunmaları ilginç değil mi. Toprağın altında kalmasına rağmen burada üreme ile bir şeylerin olduğu yüz yıllar öncesinden günümüze kadar dilden dile süregelmiş. Bu ziyaret sonrasında Göbeklitepe’den daha da eski olan Karahantepe’ye gideceğiz. Buradaki buluntununda ilginç hikayesini dinleyeceğiz. Öyle bir oda ki buraya giren insan başka bir şekilde geri çıkıyormuş. Bunu yerinde hikayesini dinleyerek göreceğiz. Buradan günün sonunu havalimanına giderek bitireceğiz. Urfa’ya fotoğraf açısından doyamayacaksınız. Tekrar gelmek üzere şimdilik hoşcakal Urfa.

Gezi Tarihi: 28 Eylül – 30 Eylül 2024

Gezi Fiyatı:  12950 TL (iki kişilik odalarda kişi başı fiyatıdır.) Tek kişi farkı: 1500 TL

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Oda kahvaltı butik otelde konaklama
 • Tüm otel – havalimanı – otel transferleri
 • Urfa içinde ve dışındaki tüm ulaşımlar
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Tur boyunca fotoğraf danışmanlığı
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Gidiş dönüş Urfa uçak bileti
 • Bahşişler
 • Öğlen yemekleri, akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri girişleri (müze kart buradaki ören yerlerinde geçerlidir)

Geziye katılmak isterseniz info@azgezmis.com‘a mesaj göndermeniz gerekmektedir. Gezimiz en az 8 kişi ile en fazla 12 kişi ile yapılacaktır. Gezi boyunca fotoğraf danışmanı Zehra Arslan Ceylan veya Hakkı Ceylan olacaktır.

Birlikte konaklamak istediğiniz bir oda arkadaşınız varsa bunu mutlaka belirtiniz. Aksi takdirde tek kalacağınız varsayılacaktır.

Şanlıurfa Fotoğrafları

Şanlıurfa Fotoğraf Gezisi

Her günü fotoğraf dolu olacak bir Şanlıurfa fotoğraf gezisi hazırladık. Henüz çok değişmemiş bu coğrafya fotoğraf…

azgezmis.com

Yorumunuz?