Kıbrıs Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 05 Ekim 2024 - 08 Ekim 2024

Kıbrıs ve Maraş fotoğraf gezimizi oldukça keyifli ve renkli geçecek şekilde hazırladık. Öncelikle yıllardır kapalı duran Maraş Bölgesi’ni ziyaret edeceğiz. Bölge yeni açıldığı için değişime uğramamış, bu tarihe mal olmuş, yıllarca kapalı kalmış, en güzel plajların, en güzel otellerin olduğu yerlerin son durumunu fotoğraflayacağız.

Elbette bir tek Maraş yok gezimizde. Lefkoşa, Girne, Magusa ve Dip Karpaz’a adanın en sonuna kadar gidip fotoğraf çekeceğiz. Rehberimiz açısından çok şanslıyız çünkü kendisi fotoğrafçı bir rehber.

 1. Gün: Sabah uçağı ile Kıbrıs’a ulaşıp gezimize başlayacağız. Gezide göreceğimiz yerlerde gün olarak değişiklik olabilir ancak programda olan yerleri göreceğiz.Öncelikle Lefkoşa’yı gezeceğiz. Ardından Girne’ye gidip limanın ve eski şehrin fotoğraflarını çekeceğiz. Günü bitirerek akşam yemeği için otelimize gideceğiz.
 2. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün kapalı Maraş bölgesini gezip fotoğraflayacağız. Burada tarihin içinde kalmış binaları, hala uçuşan perdeleri, lüks otellerin bugün ne hale geldiklerini fotoğraflayacağız. Sonrasında yolumuz Magusa olacak. Günün kalan kısmını burada tamamlayacağız. Akşam yemeği için yine otelimize gideceğiz.
 3. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün Dip Karpaz Bölgesi’ne gideceğiz. Yol boyunca adanın meşhur eşeklerini göreceğiz. Burada dünyanın sonunda gibi hissettiğim bir kilise ve içinde de adeta burayı bekleyen bir papaz var. Kiliseyi ve kilise görevlisi papaz izin verirse kendisini fotoğraflayacağız. Yol boyunca karşımıza çıkan manzaralarda durup fotoğraf molası vereceğiz. Dip Karpaz bize bir yerlerde unutulmuş ve terk edilmiş ıssız bir yer hissi vermişti. Bugün sadece Dip Karpaz’a gidip gelmekle bitebilir. Yol çok dar bir yol, gidiş dönüş 5 saat sürecek yaklaşık. Ancak adanın en burnundaki bu kilise görülmeye değer.
 4. Gün: Bugün kahvaltı sonrası valizlerimiz ile otelimizden ayrılıp biraz köy gezeceğiz. Karmi köyü, Zeytinlik köyleri göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında vaktimiz kalırsa havalimanına gidene kadar biraz alışveriş ya da serbest fotoğraf zamanımız olacak. Bizim gibi hellim severler bolca Kıbrıs hellimi alabilirler. Kıbrıs’da bizi en çok etkileyen yerler Maraş bölgesi ve Dip Karpaz olmuştu. Kıbrıs hem yurt dışı gibi hem değil gibi değişik hisler bırakıyor insanda. Bakalım sizdeki etkileri nasıl olacak.

Gezi Tarihi: 5 Ekim – 8 Ekim 2024

Gezi Fiyatı:  850 Euro (iki kişilik odalarda kişi başı fiyatıdır.) Tek kişi farkı: 55 Euro

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Oda kahvaltı konaklama
 • Akşam yemekleri
 • Tüm otel – havalimanı – otel transferleri
 • Kıbrıs içinde tüm ulaşımlar
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Tur boyunca fotoğraf danışmanlığı
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Gidiş dönüş Kıbrıs uçak bileti
 • Bahşişler
 • Öğlen yemekleri, son gün akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri girişleri

Geziye katılmak isterseniz info@azgezmis.com‘a mesaj göndermeniz gerekmektedir. Gezimiz en az 8 kişi ile en fazla 12 kişi ile yapılacaktır. Gezi boyunca fotoğraf danışmanı Zehra Arslan Ceylan veya Hakkı Ceylan olacaktır.

Birlikte konaklamak istediğiniz bir oda arkadaşınız varsa bunu mutlaka belirtiniz. Aksi takdirde tek kalacağınız varsayılacaktır.

Kıbrıs Fotoğraf Gezisi

Kıbrıs ve Maraş fotoğraf gezimizi oldukça keyifli ve renkli geçecek şekilde hazırladık. Öncelikle yıllardır kapalı duran…

azgezmis.com

Yorumunuz?