Filipinler Fotoğraf Gezisi, Vizesiz

Gezi Tarihi: 19 Ekim 2024 - 29 Ekim 2024

Filipinler fotoğraf gezisi, birbirinden güzel rotalar ile dolu olacak. Öncelikle dağ köylerini ziyaret edeceğiz, bu köylerde yaşayan kabileleri fotoğraflayacağız. Sonrasında Filipinler’de, adalar arası uçağa ve teknelere binerek en gözde yerleri de göreceğiz. Gezimiz yağmur sezonunun bitmek üzere olduğu döneme denk geliyor. Bu durumda dağ köylerindeki pirinç tarlalarını sarı görme şansımız olabilir. Ancak asıl hedefimiz oradaki kabileleri fotoğraflamak.

 1. Gün: Uçak saatimize göre otele gidip dinleneceğiz.
 2. Gün: Kahvaltımızın ardından Manila’dan, Cauayan’a uçacağız. Uçuş sonrası 4-5 saat sürecek dağ yollarından giderek kabilelerin yaşadığı köye ulaşacağız. Burada varış saatimize göre etrafı biraz keşfedip fotoğraflayacağız. İlk gün geç ulaşsak bile sonraki günler burada bir hayli vakit geçirip köy ziyaretleri yapacağız. Akşam yemeğini hep birlikte yiyerek otelimizde dinleneceğiz.
 3. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün bize çok keyifli manzaralar gösterecek olan ilk köyümüze gideceğiz. Bugün yolumuz araçla 1 saat sürecek. Köyde bir kaç saat dolaşıp fotoğraflar çekeceğiz. Ifugao kültürünü görüp buradaki insanları daha yakından tanıyacağız. Sonrasında konaklamak için otelimize geri döneceğiz. Yemek saatine kadar herkes istediği gibi fotoğraf çekip dolaşabilir. Akşam yemeğimizi hep birlikte yiyerek otelimizde dinleneceğiz.
 4. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün yine bir köy ziyaretimiz olacak. Yolumuz araçla 4-5 saat sürecek. Köyde yaşam hala geleneksel şekilde  devam ediyor. Aynı şekilde köylülerin evleri de geleneksel mimaride inşaa edilmiş evler. Bugün göreceğimiz köy ve pirinç tarlaları “Unesco Dünya Mirası Listesinde” yer alıyor. Bu köyde çektiğimiz fotoğraflar ile günü bitireceğiz. Akşam yemeğimizi hep birlikte yiyeceğiz ve otelimizde dinlenmeye çekileceğiz.
 5. Gün: Kahvaltımızın ardından Manila’ya uçmak üzere havalimanına gideceğiz. Manila’da sömürge döneminden kalan bazı yerleri ziyaret edip fotoğraflayacağız. Ancak bugünün en ilginç fotoğraf bölgesi gecekonduların ve mezarların bir arada olduğu ancak filmlerde göreceğimiz tarzdan bir yerleşim yeri olacak. Bugün ayrıca göreceğimiz yerler arasında Çin Şehri (China Town) denen ağırlıklı Çin mallarının satıldığı, Çinlilerin yaşadığı bir bölgeyi de ziyaret edeceğiz. Manila’nın ara sokaklarında bol bol sokak fotoğrafı çekeceğiz. Gün sonunda otelimize gidip yemeğimizi yiyerek dinleneceğiz.
 6. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün El Nido uçuşumuz olacak. El Nido’ya ulaştığımızda varış saatimize göre otelimize gidip eşyalarımızı bırakacağız. Akşam yemeğine kadar serbest bir şekilde bu muhteşem deniz kenarı yerleşiminde keyfimizce fotoğraf çekeceğiz. Burada katamaran anlayışında inşa edilmiş renkli tekneler fotoğraf için oldukça estetik görüntüye sahipler. El Nido’yu çok seveceksiniz. Sahili, tekneleri, insanları, sokakları oldukça keyifli. Dileyen bu zamanı denize girerek de değerlendirebilir. Akşam olduğunda yemeğimizi hep birlikte yiyeceğiz ve otelimizde dinleneceğiz.
 7. Gün: Kahvaltımızın ardından bugün nefes kesen plajlar arasında bir tekne gezimiz olacak. Bu gezi sırasında hem muhteşem güzelliklerin fotoğrafını çekeceğiz hem de bu doğa harikası plajlarda denize gireceğiz.Gezi sonrasında El Nido’da serbest bir şekilde dolaşarak fotoğraf çekeceğiz. Plajlarda duran minik tekneler ve yelkenleri fotoğraf için oldukça estetik görüntüler veriyor. Dileyen yine denize girebilir, dileyen ara sokaklarda kaybolup fotoğraf çekebilir veya tuk tuk denilen minik araçlarla adada gezebilir ve fotoğraflar çekebilir. Akşam olduğunda yemeğimizi hep birlikte yiyip otelimizde dinlenmeye çekileceğiz.
 8. Gün: Bugün kahvaltımızın ardından Boracay adasına uçacağız. Filipinler küçük adalardan oluştuğu için genelde ulaşım tekneler veya uçakla sağlanıyor. Adaya uçakla indikten sonra yaşamın hala doğal olarak devam ettiği yaşayan müze denen bir köyde fotoğraflar çekeceğiz. Burada yaşayan insanlar hala geleneksel şekilde tarım yapmakta, sepet örmekte ve yemek pişirmekteler. Burada bunları görüp fotoğraflayacağız. Sonrasında otelimize gitmek için tekneyle keyifli bir yolculuk yapacağız. Boracay’a varış saatimize göre akşam yemeğine kadar serbest bir şekilde fotoğraf çekeceğiz. Akşam yemeğini hep birlikte yiyeceğiz ve sonrasında otelimizde dinleneceğiz.
 9. Gün: Sabah erkenden kalkıp gün doğumu fotoğrafı çekmek için özel bir noktaya gideceğiz. Sonra otelimize dönüp kahvaltımızı yaptıktan sonra bir köy ziyaretimiz daha olacak. Köyde bir süre burada geleneksel tarzda yaşayanların fotoğraflarını çekeceğiz. Yaşamlarına kısa süre de olsa tanık olacağız. Öğleden sonra ise gün batımında oldukça güzel bir plajda fotoğraf çekerek günü bitireceğiz. Bu plajda palmiye ağaçları ve yine yelkenli tekneler, katamaranlar fotoğraf için bize güzel malzemeler olacak. Akşam yemeğimizi yine hep birlikte yedikten sonra otelimizde dinlenmeye çekileceğiz.
 10. Gün: Kahvaltımızın ardından dönüş yolculuğumuz başlayacak ve Manila’ya uçacağız. Uçak saatimize göre vaktimiz varsa Dolomite plajında fotoğraf çekip oradan İstanbul’a dönmek için havalimanına transfer olacağız. Filipinler doğasıyla ve renkli görüntüleri ile hepimize çok keyifli anlar yaşatacak. Yine güzel fotoğraflarla geri döneceğimiz bir gezi olacak.

Gezi Tarihi: 19 Ekim 2024 – 29 Ekim 2024

Gezi Fiyatı: 2750 USD (iki kişilik odalarda kişi başı konaklama) Tek kişi farkı 630 USD + uçak bileti (uçak bileti fiyata dahil değildir, uçuş detayları bildirilecektir.)

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Filipinler içinde tüm transferler ve şehirler arası gidişler (havalimanı-otel)
 • Sabah kahvaltıları (ilk sabah hariç)
 • Akşam yemekleri
 • Araç içi ikramlar
 • Seyahat sigortası- 65 üzeri kişilerin sigortası için 10 USD ekstra ödeme vardır. (bu sigorta covid-19’u kapsamamaktadır. Dilerseniz ayrıca covid-19’u kapsayan sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.)
 • 9 gece şehir otellerinde ve köy otellerinde konaklama
 • Programda yazan yerlere giriş ücretleri
 • İngilizce, Türkçe rehberlik hizmeti
 • Fotoğraf danışmanlığı

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • İstanbul, Manila gidiş dönüş uçak bileti (katılımcılara uçuş saatleri bildirilecektir.)
 • Filipinlerde iç hat uçuşlar. 5 adet uçuş yaklaşık 600 usd
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Şoför ve rehberler için bahşişler
 • Covid-19 kapsayan seyahat sağlık sigortası. 

Geziye katılmak isterseniz info@azgezmis.com‘a mesaj göndermeniz gerekmektedir. Gezimiz en az 4 kişi ile en fazla 10 kişi ile yapılacaktır. Gezi boyunca fotoğraf danışmanı Zehra Arslan Ceylan veya Hakkı Ceylan olacaktır.

Birlikte konaklamak istediğiniz bir oda arkadaşınız varsa bunu mutlaka belirtiniz. Aksi takdirde tek kalacağınız varsayılacaktır.

Gezimiz, ortağı olduğumuz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Filipin Fotoğrafları

 

Filipinler Fotoğraf Gezisi, Vizesiz

Filipinler fotoğraf gezisi, birbirinden güzel rotalar ile dolu olacak. Öncelikle dağ köylerini ziyaret edeceğiz, bu köylerde…

azgezmis.com

Yorumunuz?