İzlanda ve Kuzey Işıkları Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 03 Mart 2024 - 09 Mart 2024

Her gittimizde bizi çok etkileyen, son derece değişik bir coğrafyaya sahip olan İzlanda’ya 2024 kışında yeniden gideceğiz. Gezimiz 3 Mart 2024 – 9 Mart 2024 arasında gerçekleşecek. İzlanda’nın değişik yeryüzü şekillerini, şelalelerini, gayzerlerini, buzulunu, oldukça sevimli atlarını (bir çok yerde koşarak yanımıza gelecekler) ve hava şartları elverişli olursa kuzey ışıklarını görme şansımız olacak. Gezinin en sonunda dileyenler doğal sıcak su havuzunda keyif yaparak geziyi sonlandırabilir. Gezimiz sadece 8 kişi ile yapılacak ve konaklama çoğunlukla sadece bize ait olan evlerde olacak. Bu gezide tek konaklama imkanı yoktur. İzlanda oldukça pahalı bir ülke olduğu için yemekler evde ortaklaşa pişirilecek.

İlk gün: Havalimanına inince evimize doğru gideceğiz. Yerleşimin ardından vaktimiz kalırsa etrafta biraz fotoğraf çekeceğiz. Yolumuz havalimanından yaklaşık 1 saat sürecek. Gün sonunda akşam yemeğimizi tatlı sohbet eşliğinde hep birlikte yiyeceğiz.

İkinci gün: Sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizle yola çıkacağız. Yol boyunca durabileceğimiz keyifli manzaralarda durup fotoğraf çekeceğiz. Yolumuzun üzerinde önce Gullfoss (Gull şelalesi) ziyaretimiz olacak. Daha sonra yeraltının, yeryüzüne çıktığı gayzeri ziyaret edeceğiz. Magmanın yeryüzüne çıktığı yerde nasıl püskürüp kaynar su olarak havaya fırladığını göreceğiz. Akşama doğru konaklama yerimize ulaşacağız. Akşam yemeğini yine hep birlikte yiyeceğiz. Yemek sonrasında kuzey ışıklarını görme imkanımız varsa en iyi görebileceğimiz bir yere gidip fotoğraflamayı deneyeceğiz.

Üçüncü gün: Sabah kahvaltımızın ardından önce çok keyifli iki şelale ziyaretimiz olacak. İzlanda demek, şelaleler ve buzullar demek zaten. Günün diğer yarısında Vik köyüne gideceğiz. Köyde kalker taşlarının değişik bir görüntü yarattığı siyah kum plajını ziyaret edip fotoğraf çekeceğiz. Ayrıca game of thrones filminin çekildiği bir başka noktayı görüp buradan da fotoğraflar çekeceğiz. Bütün buralara gitmek ve fotoğraflamak tüm günümüzü alacak. Akşam yemeğini hep birlikte yiyeceğiz. Yemek sonrasında yine kuzey ışığı görme ihtimalimiz varsa dışarı çıkıp ışık kovalayacağız elbette.

Dördüncü gün: Kahvaltının ardından Vatna buzulu ziyaretimiz başlayacak. Yolumuz bugün arabayla 3 saat sürebilir. Ancak yolun sonu çok ama çok keyifli olacak. Bugün buzulun etrafında dolaşıp fotoğraflarını çekeceğiz. Sonrasında buzuldan kopan parçaların güneşle pırıl pırıl parladığı pırlanta plajına gidip burada fotoğraflar çekeceğiz. Bütün gün buzlarla kaplı bir plaj ve buzulu seyredeceğimiz müthiş bir manzara bizi bekliyor olacak. İlk defa buzul görecekseniz buzların üzerindeki ışık oyunlarından emin olun çok etkileneceksiniz.  Bugün de akşam yemeğini hep birlikte yiyeceğiz.

Beşinci gün: Kahvaltımızın ardından, Reykjavik’e doğru geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yine yol boyunca durmamıza elverişli olan yerlerde durup fotoğraf çekeceğiz. Şehre ulaştığımızda Blue Lagoon’a gidip burada sıcak sulardan çıkan buharları fotoğraflayacağız. 38 derecelik bu doğal havuza girmek isterseniz önceden rezervasyon ile ödemenizi yaparak kendinizi bu sıcak sulara bırakabilirsiniz. Dışarıda sıcaklık -5 derece iken bu havuzda olmak hayli keyifli. Gün bitiminde akşam yemeğini yine birlikte yiyeceğiz. Elbette kuzey ışığı için şansımız varsa yine dışarı çıkıp ışığın peşinde olacağız.

Altıncı gün: Bugün sabah kahvaltısının ardından birlikte şehri biraz gezeceğiz, deniz kenarındaki opera binası, Viking gemisi ve biraz ara sokakları gezdikten sonra herkes istediği gibi serbest bir şekilde dolaşıp fotoğraf çekecek. Hediyelik eşya alımı ve etrafı keşif için herkesin zamanı olacak. Gün bitiminde buluşup akşam yemeğini hep birlikte yiyeceğiz. Akşama kuzey ışığı görme şansımız var mı bakacağız.

Yedinci gün: Kahvaltımızın ardından erkenden havalimanına gideceğiz. İzlanda bugüne kadar çok farklı doğa olaylarını, yeryüzü şekillerini bir arada gördüğünüz ve belleğinizde kalacak en değişik, en keyifli ülkelerden biri olacak.

Gezi Tarihi: 3 – 9 Mart 2024

Gezi Fiyatı: 1950 Euro (Tek kişi kalma şansınız olmayacak.Odanızı en az bir kişi ile paylaşacaksınız)

Fiyata Dahil Olanlar:

  • Türkçe rehberlik
  • İzlanda içindeki ulaşımlar
  • Seyahat sağlık sigortası (Covid kapsamaz)

Fiyata Dahil Olmayanlar:

  • İstanbul – İzlanda gidiş dönüş uçak biletleri
  • İzlanda Vizesi (Schengen geçerli)
  • Kişisel harcamalarınız
  • Yurt dışı çıkış harcı
  • Tüm yemekler

Gezimiz Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

NOT: Katılım veya sorularınız için info@azgezmis.com adresine mesaj gönderebilirsiniz. Bu gezinin fotoğraf danışmanı Vedat Şentürk olacaktır.

İzlanda ve Kuzey Işıkları Fotoğraf Gezisi

Her gittimizde bizi çok etkileyen, son derece değişik bir coğrafyaya sahip olan İzlanda’ya 2024 kışında yeniden…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.