Küba, 1 Mayıs Fotoğraf Gezisi

Gezi Tarihi: 27 Nisan 2024 - 7 Mayıs 2024

Küba 1 Mayıs fotoğraf gezisi oldukça keyifli olacak. Bu gezimizde Kübalı ailelerin evlerinde konaklayacağız. Sabah kahvaltılarımızı evlerde Kübalı ailelerle birlikte yapacağız. Küba’yı tam olarak yaşayıp göreceğiz. 1 Mayıs’ta çoşkulu bir şekilde Kübalılar ile birlikte kortej yapıp biz de yürüyüşe katılacağız.

Gezimiz Havana Havalimanı’nda başlayıp yine orada bitecek. Gezi tarihi 27 Nisan 2024 – 7 Mayıs 2024 arasında olacak. Uçak bileti bilgilerini geziye kesin katılım gösterenlerle paylaşacağız.

1. Gün: 27 Nisan- Bugün Havana’ya varacağız ve şehri anlamak için küçük bir gezinti yapacağız. Bu şehirde sonraki günler uzun süre geçireceğimiz için bugünü hafif bir turla bırakıp, evlerimize dinlenmeye çekileceğiz. Konaklamamız Havana’da Kübalı ailelerin evlerinde olacak.

2. Gün: 28 Nisan- Bugün Vinales’de UNESCO koruması altında olan çok güzel bir köye gideceğiz. Burası tam bir doğa harikası. Köyde hala elektrik olmayan yerlerin olduğuna şahit olacağız. Ata binen Kübalı çiftçiler, halen saban ile tarla sürenler ve tütün kurutma alanlarını göreceğiz. Küba’nın birçok yerinde olduğu gibi burası da adeta zamanda donup kalmış bir yer. Ormanın içinde olan köyde, kahve keyfi yapabiliriz veya tropik meyve sularından içebiliriz. Konaklama Vinales’de evde olacak.

3. Gün: 29 Nisan- Kahvaltımızın ardından Havana’ya doğru yola çıkacağız. Havana’ya ulaştığımızda önce klasik Amerikan arabaları ile bir şehir turu yapacağız. Sonrasında, Havana’nın arka sokaklarında fotoğraf çekmeye ve gezmeye devam edeceğiz. Obispo caddesi, Malecon sahili ve meydanlar göreceğimiz yerler arasında olacak. Havana’nın biraz arka sokaklarına girdiğimizde oradaki gerçek hayatları görüp fotoğraflayacağız.Konaklamamız yine burada bir evde olacak.

4. Gün: 30 Nisan- Kahvaltımızın ardından bugün yine Havana sokaklarında dolaşacağız. İlginç bir yer görmek isteyenlerle program dışı olarak Santeria dinine ait bir bölgeye vapurla gidip gelebiliriz. Sonrasında yine Havana sokaklarında fotoğraf çekmeye devam edeceğiz. Akşam yemeğini hep birlikte yiyeceğiz. Konaklamamız yine Havana’da evde olacak.

5. Gün: 1 Mayıs- Bu sabah erkenden kalkıp 1 Mayıs kortejine katılıyoruz. Kortej her sene oldukça çoşkulu geçiyor. Neredeyse bir taraf tamamen Türk bayrakları ile doluyor. 1 Mayıs kutlamaları sonrasında Havana sokaklarında fotoğraf çekimine devam edeceğiz. Dileyenler için Puro fabrikası ziyareti, puro alışverişi alışverişleri yapılacak. Herkes dilediğince Havana sokaklarında dolaşıp fotoğraf çekebilecek. Konaklama Havana’da evde olacak.

6. Gün: 2 Mayıs- Bugün kahvaltımızın ardından Che Guevara’nın mezarının bulunduğu Santa Clara’ya doğru yola çıkacağız. Anıt mezar ziyaretinden sonra şehrin içinde dolaşıp fotoğraf çekeceğiz. Bu şehri çok seveceksiniz. Oldukça samimi ve fotoğraf için güzel bir atmosferi var. Konaklamamız yine burada evlerde olacak.

7. Gün: 3 Mayıs –Sabah kahvaltımızın ardından Trinidad’a doğru yolumuza devam edeceğiz. Gün batmadan önce, akşam ışıklarında Manaca Iznaga’ya ulaşacağız. Burada bir fotoğraf molamız olacak. Burası eski bir şeker kamışı plantasyonu. Köleleri gözetlemek için yapılmış eski bir kule ve bir tren istasyonu var. Burada biraz soluklanıp fotoğraf çekeceğiz. Yolumuza devam edip Trinidad’a ulaşacağız. Genel turistik havadan daha sakin ve şirin bir ortama gireceğiz. Konaklama Trinidad’da yine evlerde olacak.

8. Gün: 4 Mayıs – Bugün tüm gün Trinidad’dayız. Burada Trinity kilisesi ve Trinidad eski şehir merkezi ziyaret edeceğimiz yerler olacak. Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürürken karşınıza birden bir atlı çıkarsa şaşırmayın, bu Küba’nın gerçeği. Bu görüntüler elbette çok fotoğrafik. Trinidad’ta fotoğrafa doyacağız. Halen ata binenler mevcut. Sokaklarda kadınlar el işleri satıyorlar. Müthiş ahşap işlerini ve el işlerini çok uygun fiyata bulabileceğiniz bir yer. Elbette Trinidad mimarisi sizi büyüleyecek. Bütün gün her tarafından müzik tınıları gelen Trinidad’ı çok ama çok seveceksiniz. Konaklama yine Trinidad yöre halkının evinde olacak.

9. Gün: 5 Mayıs Sabah kahvaltı sonrası Havana’ya doğru yola çıkacağız. Kahvaltı sonrası Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda devrimin en önemli liderlerinden birinin adını taşıyan Cienfuegos kentine de uğrayacağız. Bu şehirin mimarisi, caddeleri, arabaları yine oldukça güzel fotoğraflar çekmemize olanak vercek. Buradaki fotoğraf molamızın ardından Havana’ya ulaşacağız. Konaklama yine Havana’da evlerde olacak.

10. Gün: 6 Mayıs Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer ve dönüş yolculuğumuz başlıyor.

11. Gün: 7 Mayıs İstanbul’a varış.

Gezi Tarihi: 27 Nisan 2024 – 7 Mayıs 2024

Gezi Fiyatı: 2980 USD – Tek kişi farkı 280 USD

Fiyata Dahil Olanlar:

 • İstanbul-Havana-İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • Program dahilinde belirtilen tüm geziler
 • Sabah kahvaltıları evlerde
 • Akşam yemekleri restaurantta
 • Casa konaklaması (Küba ev pansiyonu)
 • Araçla şehirler arası ve Havana havalimanı ulaşımlar
 • İngilizce, Türkçe rehberlik hizmeti
 • Eski Amerikan arabaları ile 1 saatlik şehir turu
 • Fotoğraf danışmanlığı
 • Seyahat sağlık sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Küba vizesi (65 Usd) kolay vize
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Belirtilenler dışındaki yemekler
 • Kişisel harcamalar ve bahşişler
 • Covid-19 kapsamlı sağlık sigortası
Küba, 1 Mayıs Fotoğraf Gezisi

Küba 1 Mayıs fotoğraf gezisi oldukça keyifli olacak. Bu gezimizde Kübalı ailelerin evlerinde konaklayacağız. Sabah kahvaltılarımızı…

azgezmis.com

Yorumunuz?

Yeni yazılardan haberdar olmak için lütfen email adresinizi ekleyin ve onaylayın.