Türkiye’nin Gezi Severleri Yeni Yerler Keşfetmenin Tadını Alobilethatti.com ile Yaşıyor

6 Nisan 2015 · Hakkı Ceylan

Gezmek, yeni yerler keşfetmek, yeni kültürler tanımak, farklı ırklardan, dillerden insanlarla tanışmak, yaşanılan o güzel anları ölümsüzleştirmek bNiz gezi severler için olmazsa olmazlar arasındadır. Dünyanın bir çok yerini gezip görsek bile arada teğet geçtiğimiz belli noktalar olabiliyor.

image

Hindistan dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi. Yaklaşık 1.253 milyarlık nüfusuyla Çin’den sonra en büyük ülke. Hindistan’ı ziyaret eden milyonlarca insan buranın farklı kültürünü, ülkenin yüzde 83’ünün bağlı olduğu din olan Hinduizm’i yakından tanımak, Tac Mahal’i ziyaret etmek için geliyor. Hindistan denilince de akla ilk olarak Delhi geliyor; ama çoğu insan Hindistan’ın büyülü şehri Goa’nın farkında bile değil.

Goa; Hinduca”Uzun Çimen” anlamına geliyor. Hintlilerin buraya neden Goa dediklerini ise daha şehre gökyüzünden iniş yaparken anlıyorsunuz. Burası Asya’nın en güzel şehirlerinden biri. Hindistan’ın en yeşil şehri olan Goa, biyo çeşitliliğiyle de uluslararası bir önem kazanmış. Hindistan ekonomik açıdan sıkıntılar yaşayan bir ülke; fakat Goa ekonomisiyle diğer Hindistan şehirlerinden bir kaç tık ötede kalıyor. Burası hiç Hindistan geneliyle özdeşleşmiyor. Sebebi de 1510 yıllarında Portekiz idaresinde olması ve bugün şehirde hala Portekiz etkilerinin görülmesi. Özellikle şehrin Eski Goa diye adlandırılan bölümünde bulunan yapıtlarda Portekiz mimarisinin etkileri fazlaca görülüyor.

Şehir Kuzey Goa ve Güney Goa olmak üzere iki bölüme ayrılıyor. Kuzey Goa, Aralık ve Ocak aylarında dünyanın dört bir yanından gelen turistler için çılgın partilerin düzenlendiği hareketli bölüm. Kuzey Goa’da eğlencenin sınırları yok. Üstelik Asya’nın en büyük festivali olan Sunburn Festivali de Kuzey Goa’da bulunan sahillerde gerçekleşiyor. Diğer bölüm olan Güney Goa ise bembeyaz kumsalı ve berrak deniziyle huzurlu ve sakin bir tatil isteyenler için ideal. Kuzey Goa’ya nazaran Güney Goa’nın denizi çok daha temiz çünkü daha az keşfedilmiş bir nokta.

Goa’nın mutfağı çoğunlukla deniz ürünlerinden oluşuyor. Onun dışında da hindistan cevizi, tropik meyveler, pilav ve baharatlar yemeklerin vazgeçilmezi. Çok uygun fiyatlara muhteşem yemekler yiyebileceğiniz bir yer burası.

Goa kesinlikle Hindistan’ın en güvenli ve keyifli şehri. Gezmeyi ve keşfetmeyi seviyorsanız Goa’yı mutlaka destinasyolarınıza ekleyin. Uçak biletleri cep yakarken alobilethatti.com en ucuz uçak biletlerini kolaylıkla bulabileceğiniz bir site. Hem yurt içinde hem de yurt dışında bir çok farklı noktaya alobilethatti.com üzerinden uçak bileti bulabilirsiniz. En ucuz uçak bileti diye teker teker aramaya kalksanız karşınıza yüzlerce farklı ve karışık sonuç çıkacak, siz de ekonomi yapayım derken hem zamandan, hem de paradan kayıp yaşayacaksınız. Vaktinizi bu şekilde boşuna harcamayın, Alobilethatti.com hem hızlı hem de pratik arayüzüyle size vakit kazandırdığı gibi aradığınız her noktaya En Ucuz Uçak Biletini sırasıyla sunacak. Gitmek istediğiniz noktayı aratarak hangi gün, hangi firma, hangi noktada, saat kaçta uçuş gerçekleştirecek karşınıza çıkıversin. Size de tek düşen seçenekler içinde size en uygun olanı bulup keyfinize bakmak. 7/24 size yardımcı olabilecek çağrı merkezimize ulaşarak aklınıza takılan soruların cevabını alabilir, bilgi edinebilirsiniz. Her gün binlerce insan alobilethatti.com adresine girerek yüzlerce havayolu firmasının uçak bileti kampanya ve duyurularını takip ediyor, en avantajlı fırsatlardan ilk önce onlar faydalanıyor. Üstelik öğrenci, asker, emekil, yaşlı gibi statülere sahip olanlar için alobilethatti.com’a özel ekstra indirimler de ekstra mutluluk getiriyor. Dahası da var; alobilethatti.com’a erişmek için yalnızca bilgisayarınızdan değil IOS tabanlı tablet ve telefonlarınızı kullanabilir ve en ucuz uçak biletlerine kolayca ulaşabilir, biletlerinizi satın alabilirsiniz.

Yıllar boyunca uçak bileti satın almak pahalıya patlayan bir yoldu ve sadece belli statüye sahip kişiler havayolu ulaşımını tercih edebiliyordu. Günümüzde ise gelişen teknoloji ve artan hava yolu firmalarıyla rekabet ortamı da kızıştı ve her firma yolcusunu mutlu etmek için kampanyalara başvuruyor. Bu kadar çok firma, bu kadar çok kampanya içinde kaybolup gitmeyin ve siz de alobilethatti.com’un kolaylıklarından yararlanın. Yeni yerler keşfetmeden, yeni rotalar çizmeden önce uçak biletinizi alobilethatti.com adresinden alın, ekonomik ve kolay yoldan dünyayı keşfetmenin keyfine varın.

Türkiye’nin Gezi Severleri Yeni Yerler Keşfetmenin Tadını Alobilethatti.com ile Yaşıyor

Gezmek, yeni yerler keşfetmek, yeni kültürler tanımak, farklı ırklardan, dillerden insanlarla tanışmak, yaşanılan o güzel anları…

azgezmis.com

Yorumlar

  • Alo Bilet Hattı denilince şöyle bir duracaksınız, gerçekten tüm hizmetlerinde Türkiye’nin en öncü, en iyi online bilet sitelerinden bir tanesidir. Yıllardır kesintisiz hizmetinden ötürü alobilethatti.com’a teşekkür ediyorum.

  • Alo Bilet Hattı’nı bilmeyen yoktur herhalde, Türkiyede isim yapmış online uçak bileti firmalarının en iyisi. Bende tüm gezi noktalarıma uçak biletlerimi Alo Bilet Hattı üzerinden alıyorum. Az Gezmiş sitesinde bu noktaya değindiğiniz için çok teşekkürler.

Yorumunuz?