Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri: Haluk Çobanoğlu

10 Mart 2019 · Hakkı Ceylan

Seyahatler nedeniyle bir süre ara verdiğimiz ücretsiz Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri sevgili dostumuz Haluk Çobanoğlu ile devam ediyor.

Belgesel fotoğrafçılık dendiğinde aklımıza ilk gelenlerden olan Haluk Çobanoğlu bir zamanlar Türkiye’de çok konuşulan ve gündemi işgal eden arabesk kültür üzerine yaptığı çalışmayı bizimle paylaşacak. Arabesk isimli çalışma 2007 yılında yapılmış olmasına rağmen geçen yıl vizyona giren Müslüm filmiyle tekrar dikkatleri üzerine çekti. Birlikte harika bir belgesel sunum izlemeye ve sonrasında sohbete davetlisiniz.

Yer: Azgezmiş Ofis
Mürver Çiçeği Sk. Karatekin İş M. No: 18, K: 5/3
Kadıköy (Boğa Heykeli karşısı)
Tel: 0216 449 00 39
Tarih: 13 Mart 2019, Çarşamba
Saat: 19:30

Haluk Çobanoğlu Kimdir?

Fotoğrafçı, Kilimli, 1957. İktisat okudu. ICP New York’ta asistan; Black Star News Agency New York’ta yardımcı editör,  National Geographic Türkiye’de fotoğraf editörü olarak çalıştı. Çeşitli üniversitelerin gazetecilik, fotoğraf ve mimarlık bölümlerinde dersler veriyor. Bağımsız fotoğraf projeleri için mentorluk ve editörlük yaptı. Yapıtları arasında Kuşbazlar (1997), New York Subway (2003), Arabesk (2007), Bu Fotoğrafları Neden Çekiyoruz? (2017) sayılabilir.

Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri: Haluk Çobanoğlu

Seyahatler nedeniyle bir süre ara verdiğimiz ücretsiz Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri sevgili dostumuz Haluk Çobanoğlu ile…

azgezmis.com

Yorumunuz?