Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri: Firdevs Sayılan

6 Mart 2020 · Hakkı Ceylan

Azgezmiş Fotoğraf Klübü ücretsiz etkinlikleri kapsamında bu haftaki konuğumuz fotoğrafçı Firdevs Sayılan olacak. Sanat Tarihçi ve fotoğrafçı Firdevs Sayılan bizlere iki adet gösteri sunacak, bunlarda ilki “ANTANDROS  gün ışığına çıkıyor…” adını taşıyor.

Balıkesir ili sınırları içerisinde, Altınoluk-Edremit karayolunun 2. kilometresinde, İda Dağı’nın (Kaz Dağı) güney eteğinde yer alan önemli bir Troas kentidir. Ege Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr.Gürcan POLAT ve ekibi 2001 yılından bu yana, farklı alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir Ortaya çıkarılan eserler Balıkesir Kuva-yi Milliye Müzesı’nde sergilenmektedir. Gösteri; 2001–2017 tarihleri arasında yapılan kazı çalışmaları görüntülerinden oluşmaktadır.

İkinci gösteri ise “İstanbul Hayal Meyal…” adında, Gösteri; İstanbul’un  kaotik ortamını, karmaşasını, çok renkliliğini  buğular, sisler  içinde  daha büyülü ,daha masalsı bir dünyada göstermek istediğim fotoğraflardan oluşuyor.

Yer: Azgezmiş Ofis
Mürver Çiçeği Sk. Karatekin İş M. No: 18, K: 5/3
Kadıköy (Boğa Heykeli karşısı)
Tel: 0216 449 00 39
Tarih: 11 Mart 2020, Çarşamba
Saat: 19:30

Firdevs SAYILAN hakkında

İFSAK ve FOTOGEN üyesi olan Firdevs Sayılan,  İst. Üni. Ed. Fak. Sanat Tarihi bölümü mezunudur. Anadolu’da arkeolojik kazılarda fotoğraf çalışmalarında bulunmuştur. Anadolu uygarlıkları, kültürü konusunda kişisel sergi ve gösteriler yapmıştır.

Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri: Firdevs Sayılan

Azgezmiş Fotoğraf Klübü ücretsiz etkinlikleri kapsamında bu haftaki konuğumuz fotoğrafçı Firdevs Sayılan olacak. Sanat Tarihçi ve…

azgezmis.com

Yorumlar

  • Güzel etkinliklerinizin devamını dilerim

Yorumunuz?