Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri: Sevil Alkan

2 Ocak 2020 · Hakkı Ceylan

Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri Sevil Alkan ile devam ediyor. Sevil bir kaç ay önce Urban Animal adında bir fotoğraf kitabı çıkarttı. Yeni çıkarttığı bu kitabıyla ilgili bir sunum ve söyleşimiz olacak. Kitabı edinmek isteyenler için kitap da getiriyor, Sevil’i bulmuşken imzalatmayı da unutmuyoruz. Devamında her zaman olduğu gibi sorularınız varsa cevaplayacak. Şimdi sözü Sevil Alkan’a bırakırsak;

Yer: Azgezmiş Ofis
Mürver Çiçeği Sk. Karatekin İş M. No: 18, K: 5/3
Kadıköy (Boğa Heykeli karşısı)
Tel: 0216 449 00 39
Tarih: 8 Ocak 2019, Çarşamba
Saat: 19:30

Urban Animal hakkında bilgi;

Daha önce bilmediğim bir duygular alanına saptığım günlerdi. Olaylara ve yaşananlara ışık tutan, yüksek bir farkındalık halini yaşıyordum. İstanbul ile, insanlarıyla, hayvanlarıyla ve objeleriyle yeni bir görsel bağ kurmaya başlamıştım. Sokaklardaki gündelik sahnelerin, olayların karmaşıklığının ve derinliğinin peşine düştüm. Bu anlamda Kent Hayvanı bir proje değildir ve olmayacak da. Sadece kendimi çok rahat hissettiğim bir görsel yaklaşımdır. Fotoğraf yolculuğumda çeşitli keşfedilmemiş bölgelere girip çıktıktan sonra barınabileceğim doğal bir yaşam alanı..

Sevil Alkan Kimdir?

Sevil Alkan (1979) mimar ve fotoğrafçıdır. İstanbul’da yaşamaktadır. Fotoğraf yaklaşımı, yarattığı imajlarla gündelik hayatlardaki derinliği ve duyguyu ortaya çıkarmaktır. Kolektif üretime inanır. H-artcollective’in kurucularındandır. İşleri yerel ve uluslararası galeri ve müzelerde sergilenmiş, birçok magazinde yayınlanmıştır.

Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri: Sevil Alkan

Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri Sevil Alkan ile devam ediyor. Sevil bir kaç ay önce Urban Animal…

azgezmis.com

Yorumunuz?