Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri: Fahriye Ürkmez

27 Mayıs 2018 · Hakkı Ceylan

AFK Etkinliklerimiz sevgili dostumuz Fahriye Ürkmez ile devam ediyor. Fahriye bizlere daha önce hiç bir yerde göstermediği iki adet fotoğraf sunumu ile eşlik edecek. Sunumlardan ilki “Çoğalan Yalnızlıklar” adını taşıyor, diğeri ise “Hindistan”. Fotoğraf sunumları sonrasında her zamanki gibi fotoğraf odaklı sohbetimiz olacak ve merak ettiğiniz konuları kendisine sorabileceksiniz.

Yer: Azgezmiş Ofis
Mürver Çiçeği Sk. Karatekin İş Mrk. No: 18, K: 5/3
Kadıköy (Boğa Heykeli karşısı)
Tarih: 30 Mayıs 2018, Çrş - Saat: 19:30

Kendi anlatımıyla Fahriye:

Bir kış günü Bursa’da doğdu, öğrenim hayatını doğunun Elazığ, Erzurum ve Malatya illerinde tamamladı. Kimya mühendisi olarak İstanbul’a geldiğinde çalışma hayatına başladı. Bu süreçte resim sanatını ilerletmeyi amaç edinirken fotoğrafın gerçekçiliğini Muammer Yanmaz’dan aldığı fotoğraf eğitimi ile karşılaştığında seçimini resimi hayatından çıkarmadan fotoğraftan yana kullandı.

İnsan yaşadığı yere benzer diyerek insan, mekan ve fotoğrafçı döngüsünün içinde gezinip durmakta. Altan Bal, Özcan Yurdalan’dan belgesel fotoğraf eğitimi aldı, karma fotoğraf sergilerine katıldı ve hiç bitmeyecek bir amatör ruhla dolaşıp kendince projelerini üretip fotoğrafın peşinden merakla gidiyor.

Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri: Fahriye Ürkmez

AFK Etkinliklerimiz sevgili dostumuz Fahriye Ürkmez ile devam ediyor. Fahriye bizlere daha önce hiç bir yerde…

azgezmis.com

Yorumunuz?