Yurtdışı seyahat sigortası nedir?

4 Ağustos 2017 · Hakkı Ceylan

Seyahat etmek, bazen sadece tatil amaçlı bazen ise iş gezisine çıkmak anlamına gelebilir. Ne amaçla olursa olsun seyahat demek yeni bir deneyim ve heyecan demektir. Ancak hem yurt içinde; hem de yurt dışında çıkılan seyahatlerde çoğunlukla öngöremediğiniz riskler de olabilir.

Seyahat kavramı; yolculuk, macera, eğlence, keşif ve risk kelimelerini içerisinde barındıran bir eylemdir. Her ne kadar keyif verici olsa da bazen olumsuzluklar da yaşanabilir:

Yurt dışında cüzdanınızın çalınması, içinde pasaport ve para benzeri değerli ihtiyaçlarınızın olduğu çantanızın kaybolması gibi, çalınmaya ve kayıp sorunları çok sık yaşanır. Böyle durumlarda eğer Seyahat Sigortanız varsa sigorta şirketinizle irtibata geçerek teminat kapsamında destek alabilirsiniz.

Özellikle doğa turlarında çok sık yaşanan kazalar bazen kol, bacak kırıkları gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Yine yola çıkmadan önce yurtdışı seyahat sigortası yaptırmışsanız teminat kapsamında sağlık harcamalarınız karşılanır. Buna ek olarak sağlık kurumlarından hizmet almanızın önünde resmi bir engel de olmaz.

Soğuk hava şartları, aşırı sıcak, iklim değişikliği hem çocuk ve yaşlılarda hem de yetişkinlerde grip, ateşli hastalık gibi gezinin keyfini kaçıracak sorunlara neden olabilir. Bulunduğunuz ülkenin faunasına alışamamak da bazı sağlık sorunlarına yol açabilir. Bazı bölgelerde sağlık harcamaları yabancılar ya da turistler için çok yüksek de olabilmektedir. Oysa Yurtdışı seyahat sigortası yaptırmış iseniz sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu kurumlardan kolayca, sorgusuz sualsiz, tedavi hizmeti alabilirsiniz.

Peki yurtdışı seyahat sigortası yaptırmak için ne gerekiyor? Seyahat Sigortası yapmaya yetkili sigorta şirketlerine giderek seyahatte olacağınız tarihleri kapsayacak şekilde sigortanızı kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Ancak burada farklı sigorta şirketlerinin size farklı teminat kapsamları sunacağını ve fiyatların da farklılık gösterebileceğini bilmeniz gerekir. Bu da demek oluyor ki, aynı seyahat süreci ve yeri için farklı sigorta şirketleri farklı fiyatlar verebiliyorlar. Eğer en uygun fiyatlı Seyahat Sigortasını almak sizin için önemliyse, sigorta şirketlerinin tekliflerini alarak karşılaştırmanız faydalı olacaktır. Generali Sigorta bu konuda oldukça iyi teklif ve bütçeler sunuyor, tavsiye ederim.

Yurtdışı seyahat sigortası nedir?

Seyahat etmek, bazen sadece tatil amaçlı bazen ise iş gezisine çıkmak anlamına gelebilir. Ne amaçla olursa…

azgezmis.com

Yorumunuz?