Neden Seyahat Sigortası Yaptırmalısınız?

21 Şubat 2017 · Hakkı Ceylan

Seyahat etmek, bazen sadece iş gezisine çıkmak anlamına gelir. Bazen de daha önce hiç gitmediğiniz yerlerde bulunmanın heyecanını yaşatacak bir araçtır. Çocukların görerek öğrenmesi için bir kaynak ya da yeni lezzetler tatmak için bahanedir. Her ne amaçla olursa olsun seyahatin fikri bile heyecan ve keyif verir. Ancak hem yurt içinde; hem de yurt dışında çıkılan seyahatlerde çoğunlukla öngöremediğiniz riskler sizi bekler.

Seyahatin Keyfini Kaçıranlar

Seyahat kavramı; yolculuk, macera, eğlence, keşif ve risk beşlisini içinde barındıran bir eylemdir. Yol boyunca en sık rastlanan olumsuzluklar ise şöyle sıralanabilir:

Çalınma ve kayıplar: Yurt dışında cüzdanınızın çalınması, içinde pasaport, para benzeri önemli ihtiyaçlarınızın olduğu çantanızın kaybolması gibi çalınmaya ve kayıp sorunları çok sık yaşanır. Böyle durumlarda eğer Seyahat Sigortanız varsa sigorta şirketinizle irtibata geçerek teminat kapsamında destek alabilirsiniz.

Kazalar: Özellikle doğa turlarında çok sık yaşanan kazalar bazen kol, bacak kırıkları gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Yine yola çıkmadan önce Yurt Dışı Sağlık Sigortası yaptırmışsanız teminat kapsamında sağlık harcamalarınız karşılanır. Buna ek olarak sağlık kurumlarından hizmet almanızın önünde resmi bir engel de olmaz.

Hastalıklar: Soğuk hava şartları, aşırı sıcak, iklim değişikliği hem çocuk ve yaşlılarda hem de yetişkinlerde grip, ateşli hastalık gibi gezinin keyfini kaçıracak sorunlara neden olabilir. Böyle durumlarda bazı ülkelerde ücretini ödeseniz bile resmi olarak size sağlık hizmeti verecek yer bulmanız çok zor olabilir. Ayrıca söz konusu sağlık harcamaları yabancılar ya da turistler için çok yüksek de olabilmektedir. Oysa Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortanız varsa sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu kurumlardan kolayca, sorgusuz sualsiz, tedavi hizmeti alabilirsiniz.

Seyahat Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Seyahat Sigortası yapmaya yetkili sigorta şirketlerine giderek seyahatte olacağınız tarihleri kapsayacak şekilde sigortanızı yaptırabilirsiniz. Ancak burada farklı sigorta şirketlerinin size farklı teminat kapsamları sunacağını ve fiyatların da farklılık gösterebileceğini bilmeniz gerekir. Bu da demek oluyor ki, aynı seyahat süreci ve yeri için farklı sigorta şirketleri farklı fiyatlar verebiliyorlar. Eğer en uygun fiyatlı Seyahat Sigortasını almak sizin için önemliyse, sigorta şirketlerinin tekliflerini alarak karşılaştırmanız faydalı olacaktır. Ancak her bir sigorta şirketine tek tek gitmek ya da arayıp teklif almak, sandığınızdan çok daha zahmetli ve zaman alıcı olabilir. İşte tam da bu ihtiyaçtan doğan bir sistem var: seyahat123.com.

seyahat123.com Nedir?

Online Seyahat Sigortası yapabileceğiniz, sadece akıllı telefonunuzu kullanarak bile bir kaç dakikada sigorta şirketlerinin tekliflerini listeleyebileceğiniz seyahat123.com, en uygun fiyatlı Seyahat Sigortası teklifine en kolay şekilde ulaşmanız için geliştirilmiş bir sigorta aracısı. Sistem, güvenlik sertifikalı ödeme sistemleri sayfası, ülkenin teminat kapsamları en geniş sigorta şirketlerinin tekliflerini sunması, 24 saat canlı destek hattı hizmeti gibi öne çıkan özelliklerle süreci hem kolay hem de güvenli kılıyor.

Neden Seyahat Sigortası Yaptırmalısınız?

Seyahat etmek, bazen sadece iş gezisine çıkmak anlamına gelir. Bazen de daha önce hiç gitmediğiniz yerlerde…

azgezmis.com

Yorumunuz?