Bamtur

1 Kasım 2011 · Zehra Arslan

Merhaba Arkadaşlar,

bolca seyahat eden arkadaşları bir konuda uyarmak istiyorum. Bayram yaklaşırken malesef Bamtur bayram turlarını iptal ettiğini açıkladı. Firma henüz batışını açıklamadı ama zor durumda olduklarını bildirdi. Bayram üzeri bir çok insan firmaya ödeme yapıp tur satın almış olmalarına rağmen bu turu gerçekleştiremeyecekler. Ödemeyi kredi kartı ile yapanlar ödemelerini hemen geri alabildiler. Başınıza böyle bir durum gelirse lütfen aklınızda bulunsun almış olduğunuz hizmet Türsab tarafından otomatik olarak sigortalanmış oluyor. Özellikle de ödemenizi kredi kartı ile yapmışsanız bankanıza hizmeti alamadığınızı bildirdiğinizde size geri ödeme yapılıyor. Seyahat için ödeme karşılığı mutlaka makbuz alın ve bu makbuzu gezi bitimine kadar saklayın.  Aşağıda Türsab’ın sigortlar ile ilgili yazılı açıklmasını göreceksiniz. Açıklama Türsab resmi sitesinden aynen alınmıştır.

Türsab Geri Dönüş Teminatı:

Seyahat acentesinin iflası, faaliyet ve/veya operasyonuna Turizm Bakanlığı ya da TÜRSAB tarafından son verilmesi, seyahatin fiilen yapılamayacağının veya tamamlanamayacağının ortaya çıkması durumunun, TÜRSAB veya Turizm Bakanlığı’nın bildirimiyle ve/veya sigortacıya ihbar edilmesi üzerine, sigortacının, TÜRSAB’a yetki vermesini müteakip, satılan turların, TÜRSAB veya Turizm Bakanlığı tarafından, tamamlanması ve katılımcıların başlangıç noktasına dönmelerinin organize edilmesinin bedeli, sigorta teminat limitleri dahilinde, temin edilmektedir.

Sigorta teminatı, organize edilen tura ait gezi sözleşmesinin imzalanarak, tur bedelinin kısmen veya tamamen ödenmesi (satışı) ile başlar ve katılımcıların turu tamamlamaları ve başlangıç noktasına dönmeleri ile sona erer.

Satılan turun, Seyahat acentesinin iflası, faaliyet ve/veya operasyonuna Turizm Bakanlığı ya da TÜRSAB tarafından son verilmesi, seyahatin fiilen yapılamayacağının tur başlamadan önce ortaya çıkması durumunda, TÜRSAB veya Turizm Bakanlığı’nın bildirimiyle ve/veya sigortacıya ihbar edilmesi üzerine, Sigortacı, katılımcılara kısmen veya tamamen ödemiş oldukları tur bedelini, sigorta teminat limitleri dahilinde, rezervasyon formu, makbuz, fatura, ve benzeri, kanunen geçerli sayılan ödeme belgelerinin ibrazı ile, öder.

 

Bamtur

Merhaba Arkadaşlar, bolca seyahat eden arkadaşları bir konuda uyarmak istiyorum. Bayram yaklaşırken malesef Bamtur bayram turlarını…

azgezmis.com

Yorumunuz?