Tatile gidecekler dikkat; sahte web sitelerinin kurbanı olmayın

23 Temmuz 2017 · Hakkı Ceylan

Antalya, İzmir ve Muğla’daki özellikle büyük, beş yıldızlı otellere ait internet sitelerini taklit eden dolandırıcılar yüzlerce tüketicinin tatil hayallerini sömürüyor. Bazı tatilcilerin korkulu rüyası haline gelen dolandırıcılar yeni yöntemlerle tüketicilerin canını yakmaya devam ediyor.

Sosyal Twitter, Instagram, Facebook gibi sosyal medya hesapları üzerinden ve email ile gönderilen kampanya duyurularıyla tüketiciyi profesyonelce hazırlanmış olan sahte sitelere yönlendiren dolandırıcılar, bu site üzerinden kredi kartıyla oda satışı gerçekleştiriyor.

Ucuza tatil satın aldığını zanneden tüketici tatilinin başlayacağı güne kadar dolandırıldığını anlamıyor. Ta ki tatil satın aldığını zannettiği otele gidene kadar. Resepsiyonda adına hiçbir rezervasyon yapılmadığını anlayan tüketiciler dolandırıldıklarını o zaman anlayabiliyorlar.

Sahte satışlarla ilgili çok sayıda şikâyet aldıklarını doğrulayan TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, “Bu konuda çok sayıda şikâyet alıyoruz. Sahte site ve benzeri birçok yöntemle tüketiciler yanıltılıyor. Tatil satın almak isteyen vatandaşlarımız lütfen kurumumuzla iletişime geçsin. Ve mutlaka seyahat sigortası yaptırsın” dedi.

Sahte sitelerden tatil alışverişi yapıp mağdur olmamak için acente ile telefon görüşmesi veya yüz yüze görüşme yapmak alınacak tedbirlerden biri. Bunun yanında Türsab ile görüşerek kurumu ve websitesini sorgulamak da başka bir önlem.

Tatile gidecekler dikkat; sahte web sitelerinin kurbanı olmayın

Antalya, İzmir ve Muğla’daki özellikle büyük, beş yıldızlı otellere ait internet sitelerini taklit eden dolandırıcılar yüzlerce…

azgezmis.com

Yorumunuz?