Seyahat Sağlık Sigortasının Kapsamları Nelerdir?

19 Mart 2022 · Hakkı Ceylan

Yurt dışına çıkmak istediğinizde vize işlemlerinizin tamamlanabilmesi için seyahat sağlık sigortası da yaptırmış olmanız gerekiyor. Seyahat sağlık sigortası vize almak istediğinize karşınıza çıkan bir seçenek değil zorunluluktur. Yani vize alabilmek için bu sigortayı da yaptırmış olmanız şartı mevcut. Peki, seyahat sağlık sigortası neleri kapsıyor? Bu sigortayı yaptırdığınızda hangi imkanlardan faydalanma şansınız da doğmuş oluyor?

Seyahat sağlık sigortanız olduğunda yurt dışında hastalanmanız ya da kaza geçirmeniz gibi durumlarda sigorta poliçeniz devreye giriyor. Ayakta tedavi ya da yatarak tedavi masraflarınız, sigorta poliçenizde belirtilen limitler dahilinde karşılanıyor. Böylelikle yurt dışında yüksek rakamlara tekabül edebilen sağlık giderlerini karşılamaktan kurtulabiliyorsunuz. Özellikle bazı ülkelerde sağlık hizmetlerinin çok pahalı olduğunu da belirtmek gerekir. Basit bir sağlık hizmeti almanız gerektiğinde bile bütçenizi zorlayacak ciddi rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Dolayısıyla seyahat sağlık sigortası ekonomik dengenizi korumak adına da önemli olan sigorta ürünlerinden biridir.

Bununla birlikte seyahat sağlık sigortanıza aşağıdaki teminatların da dahil edilebileceğini belirtelim:

  • Refakatçi nakli
  • Tıbbi bilgi ve danışma
  • Acil olan mesajların iletilmesi
  • Gerekli olan ilaçların sevk edilmesi

Olası bir kaza yahut hastalık halinde sağlık hizmeti alırken yukarıda sıralanan hususların da her birinin büyük önem taşıdığını unutmamanız gerekir. Son dönemde bazı sigorta firmaları Covid-19 teminatının da sigorta poliçesine dahil edilmesini sağlayabiliyor. Bu firmalar arasında en çok ön plana çıkan Generali Sigorta oluyor.

Bu arada Generali Sigorta son derece makul rakamlarla sigorta ürünlerinden faydalanmanızı sağlayan firmaların da başında geliyor. Özellikle yurt dışına çıkmak isteyenlerin seyahat sağlık sigortasını hızla yaptırmak için rotasını hemen bu firmaya çevirdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Nedeni ise makul rakamlar sunuyor olmasının yanı sıra sadece 2 dakika gibi kısa bir süre içerisinde sigorta poliçenizin hazırlanmasını sağlıyor olmasıdır. Online ödeme imkanı sunuyor olmasını da unutmamak gerekir.

Eğer hemen şimdi Generali.com.tr adresine tıklarsanız seyahat sağlık sigortasına dair merak ettiğiniz her türlü sorunun yanıtına ulaşmakla birlikte sizin için fiyat hesaplamasının yapılmasını da sağlayabilirsiniz. Size uygun bir fiyat sunulması durumunda sigorta poliçenizin hemen hazırlanması için de gerekli talimatları verebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortasının Kapsamları Nelerdir?

Yurt dışına çıkmak istediğinizde vize işlemlerinizin tamamlanabilmesi için seyahat sağlık sigortası da yaptırmış olmanız gerekiyor. Seyahat…

azgezmis.com

Yorumunuz?