Yılbaşını Miami’de Geçirin

4 Ekim 2015 · Hakkı Ceylan

Harika doğası ve eğlenceli gece hayatıyla Miami yılbaşı için ideal bir seçenek olabilir. Yılbaşını yurt dışında geçirmek istiyorsanız, rotanızı Miami’ye çevirip keyifli bir tatil organize edebilirsiniz. Sizler için bu güzel şehre dair ilginizi çekecek noktalara değindik.

miami-turu

Florida Eyaleti’nin göz bebeği Miami, art deko mimarisi, mükemmel doğası, güzel havası ve nefis plajlarıyla turistlerin vazgeçilmez adresi. Şehirde görülmeye değer pek çok yer var. Little Havana (Küba mahallesi), Miami Metrozoo (hayvanat bahçesi), South Beach, Domino Park ve Plaza de la Cubanidad (şehir meydanı)’ı öne çıkan duraklardan.

Ulusal parklarıyla ünlü şehirde iki adet milli park bulunuyor. 1.5 milyon akrelik nadir bir eko sistem üzerine kurulu Everglades Ulusal Parkı bunların başında gelmekte. 5440 km2 ‘ya yayılmış parkta nesli tükenmiş pek çok hayvan türüne, Amerika timsahı ve Florida panterine rastlamak mümkün.

Büyük bir bölümü suyla kaplı olan Biscayne Ulusal Parkı ise tam bir tabiat harikası. Burada zümrüt gibi adaların yanı sıra mercan kayalıkları ve akvaryumlar bulunuyor. Florida’da bulunan Miami hayvanat bahçesinde Asya, Avustralya ve Afrika bölgelerine özgü 1300’e yakın vahşi hayvanı yakından görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Yılbaşı yurtdışı turları arasında oldukça popüler olan Miami, alışveriş anlamında da gezginlerin beklentisini karşılıyor. Çok sayıda alışveriş merkezi, özel mağazalar ve pazarların bulunduğu şehirde alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Havaalanına yakın olan Dolphin Alışveriş Merkezi 240 adet mağazasıyla en popüler alışveriş duraklarından biri. Buradaki mağazalarda dolaşırken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Tatil denilince aklınıza gelen şeylerden biri de alışveriş ise, Miami’nin alışveriş merkezleri ve sokak pazarlarına uğramadan geçmeyin. Sokak pazarlarını seviyorsanız, 1.200′ün üzerinde toptancı ve perakendecinin bir araya geldiği şehrin kuzeyinde bulunan Opa-locka/Hialeah Pazarı’na uğrayabilirsiniz.

Miami şehrinin en elit bölümünde yer alan yıldızlar adası görülmeye değer bir yer. Yıldızlar Adası’na tekne turu yaparak sinema ve müzik dünyasının en ünlü isimlerinin evlerini görebilirsiniz. Gloria Estefan, Julio Igleases, Madonna, Frank Sinatra ve daha birçok ünlünün bu adada bir evi var.

Şehirde yapabileceğiniz pek çok aktivite bulunuyor. Gündüzleri kayak ve takım sporları gibi sportif etkinlikler yaparken, geceleri şehrin dans kulüplerinde doyasıya eğlenebilirsiniz.

Gece hayatının canlı ve renkli olduğu Miami’de, kentin en hareketli duraklarından Küçük Havana’ya uğrayın. Buradaki bar ve gece kulüplerinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencenin doruğuna çıkabilirsiniz.

Bu yılbaşında bir değişiklik yapıp Miami’nin renkli dünyasına adım atabilirsiniz. Bunun için Setur’un yurtdışı turları size fikir verebilir.

Yılbaşını Miami’de Geçirin

Harika doğası ve eğlenceli gece hayatıyla Miami yılbaşı için ideal bir seçenek olabilir. Yılbaşını yurt dışında…

azgezmis.com

Yorumunuz?