Setur ile Fransa’da güzel bir tatil seçeneği: Nice

10 Temmuz 2014 · Hakkı Ceylan

Fransa’nın en büyük beşinci kenti olan Nice, Güney Fransa’nın Akdeniz sahilinde konumlanan, muazzam doğa güzelliklerine sahip bir Fransız şehri. Aynı zamanda ülkenin en önemli turistik merkezlerinden. Avrupa’nın en büyüleyici kentleri arasında yer alan Nice, Akdeniz sahili, ihtişamlı yapıları ve birbirinden güzel meydanları ile gezginlerin favori şehirlerinden biri oldu.

nice

Setur’un her gün hareketle kişiye özel sunduğu 3 günlük planlanan turlardan olan Fransa Nice turu yaz boyu devam edecek. 4 yıldızlı otelde konaklama yapılan turda 21 Mayıs 14 Eylül dönemi iki kişilik odada kişi başı fiyatı 997 Euro.

Ekstra turlar

Nice’de şehir turundan sonra kalacağınız otele giriş yapılmaktadır. Nice tatilinizin ikinci ve üçüncü gününde Setur’un ekstra turlarına katılabilirsiniz.

Eze Village, Monaco / Monte Carlo turu ile sabah otelden alınarak Nice ile Monaco arasında Cote d’Azur’un en güzel bölümü kabul edilen Fransız Rivierası’nın muhteşem doğa manzaraları ile süslü Villefranche, Eze Village, Saint Jean-Cap Ferrat, Beaulieu, Cap d’Ail gibi ünlülerin oturduğu sahil kasabalarını otobüs yolculuğu sırasında mola vererek panoramik fotoğraflama imkanı bulabileceksiniz. Orta çağ kasabası Eze Village’ı gezdikten sonra bir yerel parfüm fabrikası da ziyaret edilerek üretim hakkında bilgi alınıp bölgeye has krem, sabun, parfüm, yağ, vb. alışverişi yapılabilir. Daha sonra sembolik bir ülke olan Monaco’ya devam edilir. Otobüsten indikten sonra kayaların içlerine oyulmuş yürüyen merdivenler ve asansörler ile yukarı çıkarak kayalar üzerine inşa edilmiş Saray bölgesine görülebilecektir.

Burada Monaco Katedrali, 1. Albert Müzesi, Kraliyet bahçeleri ve Saray bahçesi görülecektir. Daha sonra başka bir bölgede yer alan Monaco’nun başkenti Monte Carlo’ya, Casino Meydanı’na geçilecek. Son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı bu meydanda ister bir kafe ya da restorana oturup vakit geçirebilir, isterseniz meydanın en merkezi yerinde yer alan Amerikan Oyunları Salonunda şansınızı deneyebilirsiniz. Bu kumarhaneye giriş ücretsiz olup, belli bir miktarda fiş alma ve oynama zorunluluğu yoktur. Trafiğin durumuna göre, yine dönüş yolu üzerinde değişik manzaralarla seyahat ederek Nice’e dönülecektir.

Nice tatilinizin ikinci gününde St. Paul de Vence ve Cannes turları düzenlenecektir. Azur Alpleri arasındaki muhteşem doğada yolculuk ederek St. Paul de Vence tarihi şehrine varılacaktır. Kayalar üzerinde hakim bir tepede bulunan bu antik kent birçok yazar, şair, ressam ve sanatçıya ev sahipliği yapmaktadır. Filmlerindeki meşhur yürüyüşüyle bir Aldo Maccione’ye veya son zamanların en meşhur filozofu Bernard Henry Lévy’ye ve şarkıcı/besteci eşi Arielle Dombasle’e rastlamanız an meselesi. Daracık tarihi sokakları, küçük mağazaları ve hediyelik eşya satan dükkanları ile bu şirin kasaba beğeninizi kazanacaktır. Daha sonra Cannes’a varacak otobüsümüz ile panoramik olarak Festivaller Sarayı, Croisette gibi bölgeleri görüp Cannes’da serbest zaman bırakılacaktır. La Croisette’in üzerindeki çok lüks markalar ve bir arka paralelindeki Rue d’Antibes caddesindeki mağazalara gidebilir, deniz kenarındaki meşhurlar kafe ve restoranlarından herhangi birisinde oturup uluslararası tanınmış bir sanatçı veya bir artiste rastlayabilirsiniz.

Setur tarafından organiz edilen yurt dışı turlar hakkında detaylı bilgi için www.setur.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Setur ile Fransa’da güzel bir tatil seçeneği: Nice

Fransa’nın en büyük beşinci kenti olan Nice, Güney Fransa’nın Akdeniz sahilinde konumlanan, muazzam doğa güzelliklerine sahip…

azgezmis.com

Yorumunuz?