Yılbaşında Londra Seyahati

30 Eylül 2014 · Hakkı Ceylan

Londra turları yılbaşının vazgeçilmezlerinden biri. Bu yılbaşında diğerlerinden farklı, daha renkli ve keyifli bir tatil düşlüyorsanız büyülü şehir Londra sizi bekliyor. Yola çıkmadan Londra’yı tanıtan küçük notlarımızla bilgi edinmeye ne dersiniz?

SETUR-EYL-04-londra

Yaklaşık 2000 yıl önce Romalılar tarafından Thames Nehri kıyısında kurulan Londra, İngiltere’nin en büyük şehridir. Yedi milyonluk nüfusu ile de dünyanın en kalabalık başkentlerinden biridir. Geçmiş ile günümüzü harika bir uyum içinde buluşturan Londra, canlı, enerjik ve büyüleyici bir şehirdir.

Görkemli mimarisi, müzeleri, kraliyet gelenekleri ve kültürü ile etkileyici ve kozmopolit bir şehir sunar.Turizm bakımından ülkenin en hareketli kentlerinden biri olan Londra, aynı zamanda dünyanın önemli iş ve finans merkezlerindendir.

Kültürel ve tarihi açıdan zengin olan Londra’da müzeler, saraylar köprüler ve parklar öne çıkan gezi durakları arasındadır. Londra’da görmeniz gereken yerlerin başında Buckingham sarayı, Hyde Park, Tower Bridge, British Museum, Oxford Street ve Windsor Kalesi gelir. Ünlü saat kulesi Big Ben ve dünya’nın en büyük dönme dolaplarından biri olan The london Eye ise gezi listenizin başına eklenmesi gereken yerlerden.

Londra’nın en büyük açık hava alanlarından olan Hyde Park tüm güzelliğiyle sizi bekler. Doğayla içi içe bu yemyeşil alanda huzurlu dakikalar geçirebilirsiniz. İster çimlere uzanıp parkın keyfini çıkarın, ister uzun yürüyüşler ile etrafı keşfe çıkın. Sanatseverseniz dünyanın en büyük arkeoloji müzesi olan British Museum’ı ziyaret edebilirsiniz. Dünyanın 7 harikasından ikisi olan Artemis Tapınağı ve Halikarnas Mozolesinin yer aldığı bu etkileyici müzede Anadolu’dan da pek çok esere rastlamak mümkün.

Şehirde alışveriş tutkunları için de zengin seçenekler bulunmaktadır. Dünyaca ünlü markalara ve görkemli alışveriş merkezlerine ev sahipliği yapan kentte alışverişin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Alışverişin kalbi Oxford Street’te atarken, lüks severler soluğu Knightsbridge ve Regent Street’de almaktadır.

Dünyaca ünlü sanatçı, düşünür, politikacı ve sporcuların balmumu heykellerinin sergilendiği Madame Tussauds Müzesi şehirde görülmeye değer yerlerdendir. Mustafa Kemal Atatürk’ün de balmumu heykelini görebileceğiniz müzede renkli ve keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca müzeye özgü hediyelik eşyaların satıldığı mağazasından kendinize ve sevdiklerinize güzel bir hatıra eşyası alabilirsiniz.

Farklı ülkelerin mutfağından lezzetler sunan çok sayıda mekanın bulunduğu şehirde yemek konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Şehirde yer alan yüzlerce kafe ve restoranda İtalyan, Fransız, Uzak Doğu, Hint ve Türk mutfağından en güzel tatları bulabilirsiniz. Londra’ya gitmişken İngiliz publarında bira içmeden, balık ve patates ikilisini tatmadan dönmek olmaz.

Yılbaşını Londra’da geçirmenin tadı bir başka olacağı kesin. Eğer yılbaşı tatili için tercihiniz Londra’dan yanaysa Setur’un yılbaşı yurt dışı turları ile mükemmel bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Yılbaşında Londra Seyahati

Londra turları yılbaşının vazgeçilmezlerinden biri. Bu yılbaşında diğerlerinden farklı, daha renkli ve keyifli bir tatil düşlüyorsanız…

azgezmis.com

Yorumunuz?