Vize için uğraşmayın, Pegasus sizin yerinize hallediyor

17 Temmuz 2014 · Hakkı Ceylan

Bugün aldığım bir haberi paylaşmak istiyorum. Pegasus yeni başlattığı, Pegasus ile Eve Servis Vize Hizmeti servisi ile vize işlemlerinizi kolaylaştırmayı amaçlıyor. Pegasus, Vize A.Ş. ile yaptığı işbirliği sonucu bu hizmeti vermeyi planlıyor.

Sistemi inceledim ve oldukça kolay olduğunu gördüm. Başlangıçta bir form dolduruyorsunuz, ilk soru hangi ülkeye gideceğiniz oluyor. Buna göre yeni bir pencere açılıyor ve burada vize ücreti + kargo ücreti (5 TL) + hizmet bedeli (89 TL) ve genel toplam bildiriliyor. Bu rakama göre kredi kartınız ile ödeme yapıyorsunuz. Ödemeniz onaylanıyor ve ilgili servis size mail yolu ile doldurmanız gereken vize formlarını gönderiyor.

Kendi ifadeleriyle işlemler kısaca aşağıdaki şekilde gerçekleşek:

pegasus-vize

Satın alma işlemini gerçekleştirdiğinizde tarafımıza işlemin başarı ile satın alındığınıza dair mail gelmektedir.
Satın alma maili tarafımıza ulaştıktan sonra yetkili arkadaşlarımız mesai saatleri içinde sizlere ulaşıp başvurusunu yapmak istediğiniz konsoloslukla ilgili ön bilgi vermektedirler. Aynı zamanda vizeniz için gerekli evraklar tarafınıza e-posta ile gönderilecektir.
Pasaportunuz ile beraber vizeniz için gerekli evraklar tarafımıza ulaştığında gerekli evrak kontrolleri yapılıp eksik evrak olmaması durumunda ilgili konsolosluğa başvurunuz tarafımızdan yapılacaktır.
Konsolosluk tarafından vize başvurunuz için herhangi bir ek evrak istenmez yada aksi bir durum bildirilmezse vizenizin konsolosluktan çıkış tarihi tarafımıza bildirildiğinde tarafımızdan sizlere haber verilecektir. Pasaportunuz çıktığında ise tarafımıza vermiş olduğunuz kargo adresine gönderilecektir.

Formları doldurup pasaportunuz ve diğer istenen evraklarla birlikte Pegasus vize merkezine kargo ile ulaştırıyorsunuz. Sonrasında online olarak vizenizi takip edebiliyorsunuz. Vakti az olanlara, şirketten izin alıp gidemeyenlere oldukça iyi bir hizmet. Sisteme bakmak veya vizeniz ile ilgili işlemleri takip etmek için https://vize.flypgs.com adresini kullanabilirsiniz.

Vize için uğraşmayın, Pegasus sizin yerinize hallediyor

Bugün aldığım bir haberi paylaşmak istiyorum. Pegasus yeni başlattığı, Pegasus ile Eve Servis Vize Hizmeti servisi…

azgezmis.com

Yorumlar

  • Merhaba. Nette bu hizmetle ilgili çelişkili bilgiler okudum.

    • En güvenilir bilgileri Pegasus web sayfasından edinebilirsiniz.

  • Malesef rezalet çalışıyorlar.Zor durumda kaldım…. Hala bana geri dönecekler. Sistemleri falan yok hiç birşeyde yapmadılar zaten sadece pasaportumu konsolosluktan alıp yanlış yere gönderdiler. başvuru dahil herşeyi kendim yaptım …..

  • aile birleşimi için de vize işlemi yapılıyor mu

    • Bu konuda Pegasus ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumunuz?