Ucuz Uçak Bileti Arayanlara Tavsiyeler

6 Kasım 2014 · Hakkı Ceylan

Seyahat ederken bazı dönemler uçak bileti fiyatlarının çok yüksek, bazı dönem ise düşük olduğunu farketmişsinizdir. Bunun sebebi aynı zaman aralığında birden çok kişi tarafından gösterilen ilginin yoğun veya az olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak ucuz uçak bileti bulmak konusu ne yazık ki sadece yukarıdaki bilgiden yola çıkılarak çözülebilecek bir konu değil. Çünkü biletin ucuz olması ile pahalı olmasına neden olan birçok faktör bulunmaktadır. Ancak bu faktörleri bilirsek ve buna uygun seçimler yaparsak biletimizi ucuza getirebiliriz.

Havaalanı Seçimi

Aynı şehir bazen birden fazla havaalanına ev sahipliği yapabilir. Böyle bir durumda genellikle bir havaalanı popüler diğeri ise daha az tercih edilen bir rol üstlenir. Tıpkı Istanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen’de olduğu gibi. Dikkat çekici nokta ise şudur: Genellikle az tercih edilen havaalanı uçak bileti fiyatları diğer hava alanına göre çok daha ucuzdur.

Havayolu Firması Seçimi

Dikkate değer diğer bir nokta ise havayolu firmasının diğer havayolu firmaları ile karşılaştırılarak satın alınacak olan uçak biletine karar verilmesidir. Bu konuda rüştünü ispatlamış yerli sitelerden biri olan ucakbileti.com.tr‘yi kullanarak tüm havayolu firmalarını karşılaştırıp aynı gün, aynı saat içerisinde hangi havayolunun daha ucuz uçak bileti avantajı sunduğunu keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda ucuz uçak bileti sayfasındaki bildirim özellikleri aracılığı ile fiyat düştüğünde sms alarak haberdar olabilirsiniz.

Aynı Gün İçindeki Farklı Saatlerin Doğru Değerlendirilmesi

Havayolu firmaları gösterilen ilgi yoğunluğu mağbında saat aralıklarına göre uçak bilet fiyatlarını değiştirmektedirler. Örneğin saat 13:00 kalkışlı bir uçak ile saat 01:00 kalkışlı bir uçak fiyatı arasında çok ciddi farklılıklar oluşabilmektedir. Eğer saat konusunda esnekseniz çok ragbet görmeyen saatleri tercih ederek biletinizi ucuza mal edebilirsiniz.

Erken Rezervasyon

Henüz talep artmamış, boş koltuk sayısı çokken uçak bileti satın alması yaptığınızda rağbetin düşük olması nedeniyle biletinizi ucuza edinebilirsiniz. Ancak bu noktada doğru bilenen bir yanlışında düzeltilmesi gerekir. Erken rezervasyon her zaman ucuz uçak bileti aldığınız anlamına gelmez. Bileti ilk aldığınız zaman 100 TL’ya almış olduğunuzu düşünürsek ve uçuş tarihine yakın bir zaman kala büyük Turizm firmalarının ayırttığı toplu bilet alımını iptal ettiğini düşünürsek uçakta tekrar boş koltuk sayısı artacak, üstelik zaman kısıtlı olduğu için havayolu firması bir an önce bu biletleri elden çıkartmak amacıyla fiyatları düşürecektir. Böyle bir durumda sizin 100 TL’den satın aldığınız bilet 50TL’ye satın alınabilir bir duruma da düşebilir.

Ucuz Uçak Bileti Arayanlara Tavsiyeler

Seyahat ederken bazı dönemler uçak bileti fiyatlarının çok yüksek, bazı dönem ise düşük olduğunu farketmişsinizdir. Bunun…

azgezmis.com

Yorumunuz?