Mısır Vizesi ve THY’nin Yeni Uçuşu

9 Ekim 2012 · Zehra Arslan

8 Ekim 2012 gecesi Ceylan Intercontinental Otel’de düzenlenen basın toplantısında Mısır yaralarını sarmaya çalıştı. Toplantıya katılanlar arasında Mısır Turizm Bakanı Hisham Zazou ve THY Genel Müdürü Temel Kotil’de vardı. Toplantının öne çıkan haberi THY’nin  09 Ekim 2012’de Şharm El – Şeyh uçuşunun başlayacak olmasıydı. Mısır’da olup bitenlere rağmen bu uçuş için ilk etapta 10.000 bilet talebi olmuş. Hatta bunun hatırı sayılır bir kısmını münferit yolcular talep etmişler. Beklenenin üzerindeki bu talep belli ki Türk Hava Yolları’nı mutlu etmiş.

Gecenin en güzel haberi toplantı sonunda geldi bana sorarsanız. Mısır’a giden Türk vatandaşları önce gümrük noktalarından geçerken kolayca vize almaya başlayacaklarmış. Önümüzdeki 3 ay içerisinde ise karşılıklı anlaşmalarla vizeler tamamen kaldırılacakmış. Bana sorarsanız Mısır’ın şu anda içinde bulunduğu durum bize yada başka ülke vatandaşlarına vize uygulamak için fazlaca lüks. Turizm Bakanı Hisham Zazou olayların sadece 1 km’lik bir alanda olup bittiğinden bahsetti bu gece, ancak bu küçük alanda olup biten olayların hükümeti devirdiğini göz ardı etmemek gerek.

Sular biraz daha durulunca Mısır’a bir seyahat düşünülebilir. Ancak hemen şunuda belirteyim Şharm El – Şeyh diğer şehirlerden farklı. Bizim ülkemize dışardan bakanlar nasıl bazı olayları yanlış değerlendiriyorsa. Mısır için de aynı durum geçerli sanırım. Olaylardan en etkilenmeyen yer Şharm olsa gerek. Orada başka türlü bir dinginlik ve güzellik var. 2010 yılında Şharm hakkında yazdığım yazıyı sharm-el-sheihk linkine giderek bilgi alabilirsiniz. Bugünlerde Kahire’ye olmasa da Şarm’a güvenle gidebilirsiniz.

Gecenin sonunda güzel bir yemek ikramı ve ekte gördüğünüz maketimizle, aldığımız haberleri yazmak üzere PC başına koşturduk.

 

 

 

Mısır Vizesi ve THY’nin Yeni Uçuşu

8 Ekim 2012 gecesi Ceylan Intercontinental Otel’de düzenlenen basın toplantısında Mısır yaralarını sarmaya çalıştı. Toplantıya katılanlar…

azgezmis.com

Yorumunuz?