Borajet seferlerini durdurdu

25 Nisan 2017 · Hakkı Ceylan

Mali olarak zor durumda olduğu iddia edilen Borajet Havayolları seferlerini durdurdu.  Şirketinin Internet sitesinden yapılan açıklamaya göre ise “Borajet Havayolları yeniden yapılanma süreci içerisinde tarifeli uçuşlarına ara veriyor” şeklinde.

Şirketin İstanbul’da yapılmakta olan 3. havalimanında daha güçlü ve organize bir şekilde hizmet verebilmek için hazırlandığı belirtiliyor. Uçak filosunda bulunun 10 adet uçağın 6 adeti çeşitli teknik sıkıntılar ve arızaları nedeniyle sefer dışında bulunuyor ve bunların sorunlarını gidermek ve uçabilir duruma getirmek için de zaman ihtiyaçları olduğundan bildirildi.

Son alınan bilgiye göre 280 çalışanının işine son verileceği ve tazminatlarının ödeneceği, 6 adet yeni uçak satın alınacağı ve 2018 yılında da yenilenmiş olarak faaliyetlerine devam edeceği vurgulanıyor.

Yolcuların mağduriyetlerinin önüne geçebilmek için THY ile bir anlaşma yapmış ve yolcuların uçuşlarını THY ile gerçekleştirebileceği, ayrıca 0850 222 2672 numaralı müşteri hizmetleri numaralarını arayabilecekleri bildirildi.  Yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

Borajet seferlerini durdurdu

Mali olarak zor durumda olduğu iddia edilen Borajet Havayolları seferlerini durdurdu.  Şirketinin Internet sitesinden yapılan açıklamaya…

azgezmis.com

Yorumunuz?