Malta: Tatil, Eğlence ve İngilizce

14 Mayıs 2015 · Hakkı Ceylan

Tatil yapmayı herkes sever. Şezlonga uzanmayı, yaz güneşinin altında deniz veya havuzun soğuk sularına dalmayı. Ama bütün bunları gerçekleştimek isterken önümüze genellikle bir engel çıkar. Bu engel işimiz, ailemiz ve diğer sorumluluklarımız olabilir. Peki böyle engellerin karşınıza çıkmayacağını garanti etsek nereye giderdiniz? Biz sizin yerinize cevaplayalım, Malta.

St. Julians

Malta adası Orta Akdeniz’de yer almaktadır ve üç büyük, iki küçük adadan oluşmaktadır. Ülkenin iki adet resmi dili bulunmaktadır, Maltaca ve İngilizce. İngilizce’nin resmi dil olmasına şaşırdığınızı tahmin ediyorum. Malta yakın zamana kadar Birleşmiş Krallık’ın sömürgesinde bulunmaktaydı ve bundan dolayı halkın çoğunluğu anadil seviyesinde İngilizce konuşmaktadır. Bu nedenle Malta’yı ziyarete gittiğinizde dil konusunda sıkıntı çekmeyeceğinizden eminiz. Ama İngilizce konusunda sıkıntım var en iyisi ben İngilizce konuşulan bir ülkeye gitmeyeyim diyorsanız bir kez daha düşünün. Malta en ekonomik ve eğlenceli dil okullarını bünyesinde barındırmaktadır. Bunlardan en iyisi olarak seçileni Maltalingua İngilizce Dil Okulu. Böylelikle hem dil eğitimi alıp hem de tatil yapmanız mümkün.

Burada alacağınız dil eğitimi de normal dil eğitimi değil. İngilizce öğrenmenizin amacı her ne ise ona yönelik dilediğiniz ağırlıkta kurs programı belirlemekte özgürsünüz. Kurstaki hergünün çıkışında tatilinize de devam edebilirsiniz. Kurs aracılığıyla Dünya’nın birçok yerinden gelen sizin gibi İngilizce öğrenen insanlarla tanışmanız ve yeni maceralara atılmanız da mümkün. Peki İstanbul’dan Malta’ya direk uçuş olduğunu ve iki buçuk saat sürdüğünü biliyor musunuz? Bazen o kadar kısa sürede İstanbul içinde bir noktadan diğerine ulaşmak bile mümkün olamıyor.

malta-school

Malta aynı zamanda Avrupa Birliği’nde yer almaktadır bu nedenle Schengen vizesiyle ülkeye kolaylıkla giriş yapmanız mümkün. Malta Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde en ekonomik olanı; bu nedenle tatil için ayırdığınız bütçeyi de en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Adalardan oluşan bir ülke olduğundan Dünya’nın en güzel sahillerinde yüzmek ve birbirinden ilginç su sporlarını denemek de mümkün. Malta’ya sehayat ederek sizi tatilden alıkoyan engelleri kaldırabilir ve Maltalingua İngilizce Dil Okulu ile İngilizcenizi ileri seviyeye taşıyabilirsiniz.

Malta: Tatil, Eğlence ve İngilizce

Tatil yapmayı herkes sever. Şezlonga uzanmayı, yaz güneşinin altında deniz veya havuzun soğuk sularına dalmayı. Ama…

azgezmis.com

Yorumunuz?