Malta neden İngilizce öğrenmek için doğru yer?

7 Ekim 2019 · Hakkı Ceylan

Malta’da Ingilizce dil kursuna gitmek için bir çok sebebiniz var. Düşünsenize, dersiniz bittikten sonra dünyanın dört bir yanından gelmiş yeni arkadaşlarınızla eğlenerek sahile yüzmeye iniyorsunuz. Kulağa harika gelmiyor mu?

Yapılan araştırmalara göre Malta dünyanın en mutlu ülkelerinden birisi. Bu da insanların neden tekrar tekrar bu kucuk adaya Ingilizce öğrenmek icin geldigini açıklıyor.

İşte size Malta dil okullarının Ingilizce öğrenmek icin en iyi yer oldugunu kanıtlayan bir kaç sebep:

1) Hem tatil yapıp hem Ingilizce öğrenmek icin muhteşem bir fırsat. Yılın 300 günü güneşli olan bu adada Ingilizce öğrenirken denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Dil kurslarının programları genelde öğrencilerin boş zamanları göz önüne alınarak hazirlaniyor. Bu yüzden derslere girmekten başka hiçbir seye vaktim kalmaz diye korkmanıza gerek yok.

2) Ders sonrası aktiviteleriyle Malta’yi keşfedebilirsiniz. Malta korunmuş tarihi yapısı ve doğal güzellikleriyle kesinlikle keşfetmeye deger bir ada. Dil okullarının hazırlamış olduğu ders sonrası aktivite programları sayesinde tek başınıza gelmiş olsanız bile kolayca insanlarla kaynaşmak mümkün. Boylece sadece derslerde degil günlük hayatta da Ingilizce pratik yapma şansı buluyorsunuz.

3) Malta uzun yıllar boyunca bir Ingiliz kolonisiydi. 1964 yılında bağımsızlığını kazanmış olmasina rağmen Maltaca’nın yanında Ingilizce de resmi dil olarak kullanılmaya devam ediyor. Bu da Malta dil okullarının neden bu kadar çok tercih edildiğini açıklıyor. Sadece öğretmenler ya da öğrencilerle degil yerel halkla da çok rahat bir sekilde Ingilizce iletisim kurabilirsiniz.

4) Malta her yıl on binlerce turiste kapılarını açıyor. Dünyanın farklı yerlerinden gelmiş onlarca insan adaya muhteşem bir hareketlilik katıyor. Ingilizce dil okulu öğrencileri icin ise bu kaçırılmayacak bir fırsat. Hem farklı kültürlerden insanlarla tanışıp hem de Ingilizce konuşma pratiğinizi geliştirebilirsiniz.

5) Malta dil okullarını tercih etmenize sebep olacak en onemli seylerden birisi tabi ki fiyatları. Malta Avrupa Birliği üyesi bir ülke ve para birimi Euro. Malta’da bir çok Avrupa ülkesinden daha düşük fiyatlar bulmak mümkün. Malta dil okulları fiyatlarının Ingiltere’ye kıyasla oldukça uygun oldugunu söylemekte de yarar var.

Bu sebeplerden sonra siz de Malta’da Ingilizce öğrenmek ve bu güzel güneşli adanın tadını çıkarmak isterseniz. Maltalingua Ingilizce Dil Okulu’nun sitesine göz atabilir. Tamamen ücretsiz bir sekilde fiyat teklifi alabilir, yine ücretsiz bir sekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Malta neden İngilizce öğrenmek için doğru yer?

Malta’da Ingilizce dil kursuna gitmek için bir çok sebebiniz var. Düşünsenize, dersiniz bittikten sonra dünyanın dört…

azgezmis.com

Yorumunuz?