Hafta Sonu Kıbrıs Tatil Kaçamağı

8 Ocak 2015 · Hakkı Ceylan

Kıbrıs Gezilecek Yerler

Girne Kalesi

Kıbrısın en gözde tarihi mekanlarından biri olan Girne kalesi ziyaretçilerin en çok uğradığı mekanların başında gelir. Girne kalesi 7. yy. da Arap akınlarına karşı savunma üssü olarak kurulmuştur. 1570 yılında Osmanlı tarafından ele geçirilmiştir. Girne kalesinin yanında bulunan yat limanı Girne kalesine farklı bir hava katmaktadır.

kibris1

Bellepais Manastırı

Kıbrısın en çok dikkat çeken zirvesinde kale olan Beş Parmak Dağlarının eteklerinde Bellepais Manastırı bulunmaktadır. Bellepais barış anlamına gelmektedir. Türkiyenin yavru vatanı olan Kıbrıs, Osmanlı tarafından ele geçirildikten sonra Yunan Kilisesine verilmiştir. Manastırın iç ve dış mimari çalışmaları çok dikkat çekmektedir.

kibris, Bellepais Manastırı

Sarayönü Meydanı

Ada’nın en büyük şehirlerinden olan Lefkoşa’nın eski idare merkezi olarak kullanılmıştır. Adını Kraliyet Sarayından alan Sarayönü meydanı olarak anılmaktadır. Son zamanlarda isim değişikliği nedeni ile yeni ismi Atatürk Meydanı olarak anılsa da, yerli halk eski adı Sarayönü Meydanı olarak kullanmaktadır. İçindeki birçok yapı ile dikkat çeken ve günün her saati cıvıl cıvıl olan Sarayönü Meydanı, Kıbrıs’ın en görülesi meydanlarından biri olarak ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir.

kibris, sarayönü

St. Nicholas Kilisesi

Nicholas kilisesi 12. yüzyılda Bizans kilisesi olarak inşa edilmiştir. Bu kilise Kıbrıs’ı ziyaret edecek veya seyahat edeceklerin gezi listelerine eklemesini önermekteyiz. Nicholas kilisesi  adanın en büyük şehri olan Lefkoşada bulunmaktadır. Osmanlı, Kıbrıs’ı ele geçirdikten sonra bu kiliseyi depo ve çarşı olarak faliyette tutmuştur. Kilisenin dış mimarisi eski zamanlarda yapılan mimarilere göre daha fazla çaba ve beceri ile yapılmıştır ve ihtişamı göz doldurmaktadır.

kibris, St. Nicholas Kilisesi

Diğer Gezilecek Yerler

Size önereceğimiz birçok mekan bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları şunlardır  ve buraları ziyaret ettiğinizde ve gezdiğinizde pişman olmayacağınız bir tatil yaşayacaksınız. Selimiye Camii, St.Hilarion Kilisesi, Girne Limanı, Venedik Sarayı, Namık Kemal Zindanı, Venedik Sütunu, St.Barnabas Manastırı, Büyük Han, Soli Harabeleri, Yedidalga Köyü, Derviş Paşa Konağı, Mavi Köşk, Othello Kulesi, Batık Gemi Müzesi, Salamis Harabeleri, Kantara Kalesi ve Buffavento Kalesi bunların önde gelen mekan isimleridir.

Lefkoşa otelleri için tercihleriniz yine çok kolay olacaktır. Birçok otel 5 yıldızlıdır ve hemen denizin dibinde yer alır. Sizler seçimlerinizi yaparken otelleri detaylı olarak inceleyebilir ve fotoğraflarına bakabilirsiniz. Lefkoşa otellerinin birçoğunda aranılan herşey ve daha fazlası zaten var. Lefkoşa otelleri ile bu yıl Kıbrıs’ı bir başka tanıyacaksınız. İsterseniz merkeze inip gezinti yapın, isterseniz otelinizden hiç çıkmayın. Tamamen tercihler sizlere bağlı. Keyifli ve eğlenceli olan bir tatilde kendinizi yenilemiş olacaksınız. Lefkoşa da dünyaca ünlü oteller sizlere hizmet vermek için beklemekte.

Kıbrıs Yapılacak Şeyler

Gece Hayatı

Kıbrıs’a sadece gece hayatı için dahi gidilebilir. Gündüz olan eğlenceli hayatın dışında geceleri de oldukça dolu dolu geçmektedir. Kulüpler, barlar, diskolar, kumarhaneler ve restorantlarda eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Kumarhanelerin yoğun olduğu ve tercihlerin yüksek olduğu gece eğlencesidir. Gece hayatın müziğin yüksekliği ile yerinizde duramayacak ve kendinizi müziğin akışına bırakacaksınız. Hafta sonları şehirde olanların ve tatilcilerin de katılımı ile gece hayatı dolu dolu geçmekte.

Doğa Yürüyüşü

Kıbrısta gezintilerinizi sırasında  yürüyüş yaparken zaman ve mekan kavramını unutacaksınız. Çünkü büyüleyici olan bu doğa harikası ada tüm sıkıntıları unutturup moral depolamanıza yardım edecek. Kimi zaman denize açılan sokaklarda yürüyecek, kimi zaman çok eski yüzyıllardan kalan tarihi bir yapıya rastlayacak, kimi zaman da begonvillerle çevrili bahçeli evlerin olduğu yollardan geçeceksiniz.  Adada doğa yürüyüşünün en gözdesi olarak bilinen 5 parmak dağlarına tırmanmak Kıbrısın en yorucu ama en zevkli yürüyüşüdür. Basamakları dik fakat sonunda varılan kalenin manzarası ise olağanüstüdür.

Kıbrıs otelleri için hangi oteli tercih etmeniz gerektiğine karar veremeyebilirsiniz. Bu konuda fazla zorlanmayın ve sizler için sunulan alternatifleri tur şirketinizden öğrenerek en güzel tatili yapmak için yola koyulun. Yazın ve kışın her mevsim gidilecek yerleri Kıbrısta iç içe olarak bulabilirsiniz Kıbrıs otellerinin sizlere en güzel şekilde tanıtacak olan tur şirketiniz ile sanki oteli uzun süredir tanıyormuş ve hatta daha önce gitmişsiniz gibi bir izlenim yaşamış olacaksınız. Otelin özellikleri ve artıları sizlere verilecek ve doğru tercih yapmanız sağlanacaktır. Kıbrıs otellerinden ne istediğinizi belirleyin ve isterseniz müşteri hizmetlerinin sizleri yönlendirmesin bekleyip en güzel otele doğru yol almış olun. İnanın ki bu tatil kendinizi daha yenilenmiş ve daha mutlu hissederek ayrılmış olacaksınız. Kıbrısta Girne kalesi yakınında olan yat limanına uğrayıp canlı müzik eşliğinde güzel bir yemek her zaman yapabileceğiniz bir aktivite.

Kıbrısta Alışveriş

Kıbrısa gelip alışveriş yapmadan olmaz. Eşinize dostunuza ufak ta olsa bir hediye ile onları mutlu edeceğiniz hediyelik eşyalar her sokakta mutlaka bulunmaktadır. Mağazaların bol olduğu bu güzel adada dünyaca ünlü markaların hepsi bulunmaktadır. Hatıra olarak alıp saklayacağınız birçok eşya satın alıp evinizin en güzel köşesine koyup anılarınızı ona baktıkça yaşayabilirsiniz.

Kıbrıs paket turları ise sizlerin aradığı tek seçenek olabilir. İstenilen her şeyi bir arada bulmak sizlere çok iyi gelecek. Hem uçağın dâhil olması hem de otel masraflarının tamamının içinde bulunan bir paket ile tatil yapacak olmanız ayrı bir keyif olacak. Kıbrıs paket turları ile keyfinize keyif katar ve her şey dâhil sistemlerinin tadına ulaşırsınız. Kıbrıs paket turları sizlere farklı geceleme seçenekleri ile ulaşır ve sizler hangilerini istiyorsanız onları seçerek tatilinize başlama fırsatı yakalamış olursunuz. Keyifli ve istenilen bir tatil bu kez sizlerin seçimlerinize bağlı. Hepsi de çok özel olan oteller artık karşınızda. Kıbrıs paket turları yaza doğru tercihler ile başlamanıza yardımcı olur. Kıbrısta yazın fiyatlar uç noktalara ulaşmaktadır. Fakat erken rezervasyon ile turizm şirketleri en uygun fiyatları ayarlayarak uçak dahil fiyatlar sunmaktadır. Balayı çiftlerine uygun özel indirimler ve daha aktif bir tatil sunulmaktadır. Balayı tatilleriniz çok özel geçmesi için hem erken rezervasyon fırsatlarından yararlanın hemde balayında aktivitelerin tadını fazlası ile çıkarın. Kışın dahi balayınızı çok avantajlı ve yazın yaşayacağınız tatlarda zevklerde yaşayabilirsiniz.

Kıbrıs otellerine erken rezervasyon ve paket turlarından yararlanacağınız bizim önerimiz olan Tatildükkanı.com dur. TatilDükkanı sizlere en iyi fırsatları sunacak ve bu fırsatları sizlere en iyi şekilde hazırlamak için yoğun tempoda çalışmaktadır. Kıbrıs’ın en önde gelen turizm firması olan Tatildükkanı.com sizlere her yıl en avantajlı fırsatları sunacak ve fiyatlandırmaları en ideal şekilde sunacaktır.

Hafta Sonu Kıbrıs Tatil Kaçamağı

Kıbrıs Gezilecek Yerler Girne Kalesi Kıbrısın en gözde tarihi mekanlarından biri olan Girne kalesi ziyaretçilerin en…

azgezmis.com

Yorumunuz?