Dikili’den Midilli Adası’na feribot seferleri başladı

26 Nisan 2017 · Hakkı Ceylan

İzmir’in güzel ilçesi Dikili’den Midilli Adası’na feribot seferleri başladı. 25 Nisan 2017 tarihi itibariyle başlayan Midilli feribot seferleri Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un girişimleriyle hayat bulmuş. Aynı zamanda Bergama Belediyesi’nin de destek verdiği proje ile Dikili ile Midilli Limanları arasında karşılıklı deniz seferleri gerçekleştirilecek.

Dikili-Midilli seferleri şu an için sadece Salı günleri gerçekleştirilecek. Modern Katamaran teknelerle yapılacak seferler Midilli’den sabah saat 09.00’da, Dikili’de ise 18.00’da kalkacak. Sefer süresi yaklaşık 30 dakika olacak. Şimdilik sadece tek bir şirket bilet satışı yapıyor, Jalem Tur ofislerinden veya internet sitesinden 32 Euro ödeyerek bilet alabiliyorsunuz.

Midilli Adası komşumuz Yunanistan’ın üçüncü büyük adası ve bize en yakın olanlarından biri. Midilli Gezi Rehberi yazısında adayla detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Midilli, Türkiye ve Yunanistan arasında yapılan bir anlaşma ile Schengen almadan, kapı vizesi ile kolayca gidebileceğiniz bir ada. Detayları Yunan Adaları Vize İşlemleri yazısında bulabilirsiniz.

Dikili’den Midilli Adası’na feribot seferleri başladı

İzmir’in güzel ilçesi Dikili’den Midilli Adası’na feribot seferleri başladı. 25 Nisan 2017 tarihi itibariyle başlayan Midilli…

azgezmis.com

Yorumunuz?