Dask Dogay 2012

12 Mayıs 2012 · Zehra Arslan

Bu yıl 16 cı defa düzenlenecek olan doğadaki fotoğraf avcılığı bu sene Samsun’da yapılıyor. Kısa metni bize ulaştığı gibi aşağıda yayınlıyoruz.

Kısa adı “DASK” olan “Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği” tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenecek olan DASK DOGAY (Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması) 16-19 Mayıs 2011 tarihleri arasında Samsun’ un Vezirköprü ilçesinde düzenlenecektir.

Vezirköprü’nün yaylaları, kutsal Hitit kenti Nerik, geyikleri, Roma dönemi yapıları, ormanları, yaşamları, kaleleri, kuşları, kaya mezarları, Osmanlı eserleri, akarsuları, evleri, kanyonları, böcekleri, Altınkaya Baraj Gölü, kilimleri, gölleri, dağları, kelebekleri, çiçekleri, semaverleri, vadileri, giysileri, hayvanları sokakları görüntülenmeyi bekliyor.

Samsun Valiliği, Vezirköprü Kaymakamlığı, Vezirköprü Belediyesi ve Narlısaray Belediyesi’nin desteğiyle ve uluslararası fotoğrafçıların katılımla gerçekleşecek olan yarışmaya bu yıl;

Hollanda, Yunanistan, Ürdün, KKTC, ve İran’dan fotoğrafçılar katılacaktır.

Detaylar için DASK sayfasına bakabilirsiniz

Dask Dogay 2012

Bu yıl 16 cı defa düzenlenecek olan doğadaki fotoğraf avcılığı bu sene Samsun’da yapılıyor. Kısa metni…

azgezmis.com

Yorumlar

  • aman dikkat edin

  • keşke daha önce bilebilsek bu etkinlikleri.

    Bir SamsunLu olarak katılmak isterdim çünkü…

    teşekkürler

    • Katılımı henüz kaçırmış değilsiniz. Bize haber ulaştığı gün yayınladık. Bu konuyu organizatörlere iletmeniz gerek sanırım.

Yorumunuz?