Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri: Uğurhan Betin

13 Nisan 2019 · Hakkı Ceylan

Ücretsiz olarak sunduğumuz Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri Uğurhan Betin ile devam ediyor. Etkinliğimiz, bu hafta 18 Nisan 2019, Perşembe günü olacaktır. Fotoğrafçı ve aynı zamanda tasarımcı olan Uğurhan Betin bizlere Yolumdaki Kültürler isimli fotoğraf gösterisini sunacak ve sonrasında her zamanki gibi sohbetimiz olacak.

Kendi anlatımıyla:  Fotoğraf gösterisi Yolumdaki kültürler, Mesleğim olan reklam ve stok fotoğrafçılığı yıllar içinde onlarca ülkeyi ve yüzlerce kültürü tanımamı onları belgelememi sağladı. Fotoğraflarım bazen ticari kartpostal bazen kültürel yaşam kareleri oldu. Kimi zaman renklerle anlatılamayacak kadar siyah beyaz yaşamlarla karşılaştım kimi zaman fotoğrafın renklerinin yetersiz olduğu atmosferler içersinde oldum. Bu gösterim, yolumdaki bu kültürlerin kısa bir özeti oldu, kimi renkli kimi siyah beyaz.

Yer: Azgezmiş Ofis
Mürver Çiçeği Sk. Karatekin İş M. No: 18, K: 5/3
Kadıköy (Boğa Heykeli karşısı)
Tel: 0216 449 00 39
Tarih: 18 Nisan 2019, Perşembe
Saat: 19:30

Uğurhan Betin Kimdir?

İstanbul doğumlu olan Uğurhan Betin fotoğrafla 1974 yılında tanıştı. Profesyonel meslek hayatına 1986’da illüstratör ve grafik tasarımcı olarak başladı. 1987 – 1991 yıllarında çeşitli dergilerde fotoğraf ve sanat yönetmeni olarak çalıştı (Sırasıyla: Playman, Blue jean, Elele, Tempo, Free, Kapris ve Aktüel). Fotoğraf, illüstrasyon ve makaleleri Atlas, Skylife, National Geographic, Lonely Planet ve benzeri yerli, yabancı birçok dergi ve gazetede yayınlandı. Şu an Istanbul’da kendi stüdyosunda reklam sektörü için fotoğraf ve video film çalışmalarına devam etmekte.

2004’den beri uluslararası fotoğraf ve haber ajansı Getty Images’a bağlı olarak fotoğraflar çekmektedir. İlk sergisini uluslararası fotoğrafçılarla birlikte karma olarak Sipa Press sponsorluğunda Paris’te açtı. Paris sergisini yine karma olarak Macaristanın Paç şehrinde ki sergi izledi. Yıllar içinde onlarca karma sergiye daha katıldı. Bir çok televizyon reklamı ve programına yönetmenlik ile görüntü yönetmenliği yaptı. Onlarca ulusal ve uluslararası yarışmada birincilik ve başarı ödülleri alıp jürilikler yaptı.

Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri: Uğurhan Betin

Ücretsiz olarak sunduğumuz Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri Uğurhan Betin ile devam ediyor. Etkinliğimiz, bu hafta 18…

azgezmis.com

Yorumunuz?