Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri: Emre Ogan

18 Ocak 2019 · Hakkı Ceylan

Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri Emre Ogan ile devam ediyor. 23 Ocak Çarşamba akşamı saat 19:30 da her zamanki yerimizde sizleri bekliyoruz. Emre Ogan her ne kadar profesyonel olarak bu işi yapsa da amatör ruhunu kaybetmeden sokaklarda fotoğraf çekmeyi seven bir fotoğrafçı. Street Time adlı sunumu da sokak fotoğrafçılığı üzerine olacak.

Yer: Azgezmiş Ofis - Turhande
Mürver Çiçeği Sk. Karatekin İş M. No: 18, K: 5/3
Kadıköy (Boğa Heykeli karşısı)
Tel: 0216 449 00 39
Tarih: 23 Ocak 2019, Çarşamba
Saat: 19:30

Emre Ogan hakkında:

Emre Ogan’ın fotoğrafa ilgisi ortaokul yıllarında başlamış ve ilk sergisini 1973 yılında okulu Saint Joseph Lisesi’nde açmıştır. 1975 yılında fotoğraf sanatçısı Gültekin Çizgen’in atölyesinde önce karanlık oda şefliği daha sonra da çekim asistanlığı yapmıştır. 1977 yılında profesyonel tanıtım fotoğrafçısı olarak reklam sektöründe kendi atölyesinde hizmet vermeye başlamıştır. 1998’de merkezi New York ’ta bulunan GPA (Global Photographers Assignment) ile sözleşmeli fotoğrafçı olarak çalışmaya başlamış ve bu kanalla ABD’nin önde gelen sanayi kuruluşlarına yurt dışında ve içinde çekimler yapmış, halen de devam etmektedir. NBA’in (National Basketball Association) Türkiye’deki organizasyonlarının sözleşmeli fotoğrafçısıdır.

2006 yılında Istockphoto ile stok fotografçılığına başlamış ve şu anda Getty Images ve Istockphoto exclusive fotoğrafçısıdır. Halen İstanbul’da kendi atölyesinde Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına profesyonel tanıtım fotoğrafları çekmekte, aynı zamanda da fotoğrafa ilk başladığı yıllardaki tutkusu olan sokak fotoğrafçılığına devam etmektedir. Birçok üniversite ve dernekte fotoğraf eğitimleri vermiştir, çeşitli fotoğrafçılık dallarında profesyonellere ve amatörlere workshoplar düzenlemekte ve kişiye özel fotoğraf eğitimleri vermektedir. Web sitesi: www.ogan.com

Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri: Emre Ogan

Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri Emre Ogan ile devam ediyor. 23 Ocak Çarşamba akşamı saat 19:30 da…

azgezmis.com

Yorumunuz?