Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri: Tanar Çakmakcı

19 Ekim 2019 · Hakkı Ceylan

Bu sezon ikinci konuğumuz sevgili dostumuz Tanar Çakmakcı olacak. Aynı zamanda Azgezmiş Fotoğraf Klübü üyelerinden olan Tanar bize iki sunum  yapacak. Sunumlardan ilki “Gri Lekeler” zaman içerisinde çektiği çoğunluğu İstanbul’da olan siyah beyaz fotoğraflar. İkinci sunum ise merak edenler için “Etiyopya Omo Vadisi” konulu gösteri olacak. Sonrasında her zamanki gibi çay, kahve, sohbet şeklinde devam edecek.

Yer: Azgezmiş Ofis
Mürver Çiçeği Sk. Karatekin İş M. No: 18, K: 5/3
Kadıköy (Boğa Heykeli karşısı)
Tel: 0216 449 00 39
Tarih: 23 Ekim 2019, Çarşamba
Saat: 19:30

Tanar Çakmakı Kimdir?

Kendi cümleleriyle: “1958 Istanbul doğumluyum. Saint Joseph ve ODTÜ Makine Mūhendisliği’nde tamamladığım eğitimimden sonra başladığım profesyonel yaşantım hali hazırda yabancı bir yatırımda şirket yöneticisi olarak devam etmekte. Çocuk yaşlarda başlayan ve süren deniz ve yelken tutkum doğa ile yakınlaşmamı ve keşfetme arzumu geliştirdi.

Gerçek keşif gezilerinin yeni yerler görmek değil, yeni görüşler edinmek ve yeni insanlar – kültürler tanımak olduğunu düşünmekteyim. Bu düşüncem ile hiçbir mesaj peşinde koşmadan, eleştirmeden sadece fotoğraf çekiyorum.

Gördüklerimi ölümsüzleştirme, değişen dünyada geçmişten bir iz bırakma isteğiyle analog makinalarla başladığım fotoğraf serüvenim, bugün de yeni kültürler, yeni insanlar tanıyıp onlardan bir kare aktarmanın büyük heyecanı ile sürüyor.”

Azgezmiş Fotoğraf Kulübü Etkinlikleri: Tanar Çakmakcı

Bu sezon ikinci konuğumuz sevgili dostumuz Tanar Çakmakcı olacak. Aynı zamanda Azgezmiş Fotoğraf Klübü üyelerinden olan…

azgezmis.com

Yorumunuz?