23 Nisan’da Barselona tatili

5 Nisan 2014 · Hakkı Ceylan

Nisan ayında hem çocuğunuza hem de kendinize kısa bir tatil kaçamağı yapmaya ne dersiniz? Çocuklu aileler için Avrupa tatili denince akla gelen şehirlerden biri de Barselona. Hem büyüklerin hem de çocukların keyif alabileceği bir çok yerin bulunduğu Barselona’nın plajları, tarihi binaları, Barselona Hayvanat bahçesi, Barselona Akvaryumu  ve Nou Camp Stadyumu hem sizin hem de çocuğunuzun keyifle geçireceği bir tatil için öne çıkan gezi noktaları arsında yer alıyor.

BArcelona - azgezmis.com

Barselona

Tipik Akdeniz iklimine sahip Barselona, yılın her ayında ziyaret edilebilecek bir şehirdir. Sakin bir gezi yapmak için Nisan ayı iyi bir dönem olarak kabul edilebilir.

Barselona’da gezilebilecek yerler arasında tarihi yapılar, müzeler, meydanlar ve parklar bulunmaktadır. Dünyaca ünlü Mimar Antoni Gaudi’nin yapıları, Sagrada Familia Kilisesi, Park Güell, Casa Mila, Poble Espanyol, Casa Batllo ve La Rambla Caddesi görülmeye değer güzelliktedir.

Barselona Hayvanat Bahçesi

Parc de la Ciutadella içerisinde yer alan hayvanat bahçesinde yaklaşık 7.500 hayvan yaşamaktadır. Barselona Hayvanat Bahçesi içerisinde aynı zamanda bir bilim müzesi de bulunmaktadır. Bu hayvanat bahçesi 2003 yılında ölen albino goril Snowflake ile tanınmaktadır. Giriş ücreti çocuklar için 11,95 Euro, büyükler için 19 Euro’dur. Hayvanat bahçesi hakkında detaylı bilgi http://www.zoobarcelona.cat/en/home adresinde yer alan web sitesinden alınabilir.

Barselona Akvaryum

Avrupa’nın en büyük ikinci akvaryumu okan Barselona Akvaryum’u Port Vell merkezinde, IMAX sinemasının yanında bulunmaktadır. 1995 yılında açılan akvaryuma içerisinde 8.000 den fazla balık yaşamaktadır. Barselona Akvaryumu hakkında detaylı bilgi http://www.aquariumbcn.com/en adresinde yer alan web sitesinden alınabilir.

Nou Camp Stadyumu

Avrupa’nın ve Dünya’nın en köklü kulüplerinden olan Barcelona takımı maçlarını Nou Camp stadyumunda oynamaktadır. Nou Camp Stadyumu içerisinde mağazalar ve futbol kulübüne ait bir müze bulunmaktadır. Özellikle futbol meraklıları için mutlaka gezilmesi gereken Nou Camp Stadyumu hakkında detaylı bilgiye http://www.fcbarcelona.com/camp-nou adresinde bulabilirsiniz.

Barselona’ya 23 Nisan yurt dışı turları için tatil acentelerinin web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

23 Nisan’da Barselona tatili

Nisan ayında hem çocuğunuza hem de kendinize kısa bir tatil kaçamağı yapmaya ne dersiniz? Çocuklu aileler…

azgezmis.com

Yorumunuz?