Venedik Belediyesi kente girecek turist sayısını kısıtlayacak

29 Nisan 2017 · Hakkı Ceylan

İtalya’da bulunan Venedik Belediyesi kente gelen turistlerin sayısını saptamak amacıyla özel bir sayaç sistemi kurma hazırlığında.

Venedik Belediyenin bu kararı İtalyan Hükümeti ve UNESCO’nun onayını almayı başarırsa en kısa zamanda turistlerin kente giriş yaptığı noktalara sayaçlar kurulacak. Bu sayaçlardan elde edilecek verilerle kenti ziyaret edenlerin sayısı belirlenecek ve kısıtlamaya gidilecek.

Belediye Başkanı Luigi Brugnaro “Turist akışını düzenleme ve bu akışı yerel sakinlerin günlük yaşamına uyumlu hale getirmeyi amaçlayan bir dizi proje geliştirdik” şeklinde açıklama yapmış. Brugnaro, ayrıca kentin ziyaretçi akınına dayanamadığını anlatmak için uluslararası bir medya kampanyası başlatacaklarını da belirtmiş. Kentin nüfusu 270.000 olmasına rağmen, 2017 Mart ayında 300.000 turist ziyarete gelmiş. Ayrıca bu kalabalıkla baş edebilmek için polis sayısının da artırılması planlanıyormuş.

Venedik Belediyesi kente girecek turist sayısını kısıtlayacak

İtalya’da bulunan Venedik Belediyesi kente gelen turistlerin sayısını saptamak amacıyla özel bir sayaç sistemi kurma hazırlığında….

azgezmis.com

Yorumunuz?