Sevgililer Günü’nde Antalya tatili bir başka oluyor

6 Şubat 2014 · Hakkı Ceylan

Her Sevgililer Günü’nde aynı şeyleri yapmaktan sıkılmadınız mı? Çiçek veya çikolata göndermek, balon uçurmak, bir akşam yemeği yemek, film izlemek, komiklikler şakalar hazırlamak, şekilden şekle girmek, işin gücün okulun arasında plan ve program yapmak… Eminim sıkıldınız ve çok farklı bir şey yapmak istiyorsunuz. Eğer gerçekten istiyorsanız her şey sizin elinizde! İşte size önerim: bu Sevgililer Günü’nde alın sevgilinizi, Antalya’da harika bir tatil yapın, aşkınızın tadına varın!

Çok mu zor? Ah, yapmayın. Sevgililer Günü bu ve en güzelini, özelini yaşamalısınız. Bugüne kadar yaşadıklarınızın tadı kalmadığını siz de biliyorsunuz. Kendinizi kandırmayın ve hem kendinizi hem de sevdiğinizi mutlu etmek için tatile hazırlanın. Sevgililer Antalya’da tatil yapmayı çok seviyor, siz de çok seveceksiniz! Ben Antalya’dan biraz bahsedeyim, kesin bütün sevgilileri tatil yapmaya ikna ederim…

Sevgililer Günü’nde gezmek ve eğlenmek demek, Antalya demek!
Hiç iddialı değil. Zira kayak merkezleri, manzarası, havası, doğal güzellikleri, müzeleri, milli parkları ve plajlarıyla Antalya’nın ne kadar turist çektiğini hepimiz biliyoruz. Peki neden biz Sevgililer Günü’nde Antalya’ya gitmiyoruz? Gitmeliyiz. Çünkü bugünü tatil yaparak, aşkla, heyecanla, tutkuyla geçirmek bizim de hakkımız, sevgilimizin de hakkı!

Kışın tüm doğa güzelliklerini Toros Dağları’nda izlemek; Köprülü Kanyon Milli Parkı, Termessos Milli Parkı ve Olympos Milli Parkı’nda el ele yürümek; Düden, Kurşunlu ve Manavgat şelalelerinde romantik dakikalar geçirmek; Karain Mağarası, Karaalioğlu Parkı, Fransız Batığı, falezler ve Sıçan Adası’nda macera dolu anlar yaşamak; Hadrianus Kapısı, Kesik Minare, Kaleiçi, Yivli Minare ve Eski Antalya Evleri gibi tarihi yerlerde bol bol fotoğraf çekmek için Antalya âşıkları bekliyor. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde tatil istiyorsanız Antalya gibisi yok!

Antalya’da konaklama ve ulaşım, sevgililere dert değil!
İster uçak ister otobüsle Antalya’ya istediğiniz yerden rahatlıkla gidebilirsiniz. Konaklama konusundaysa kafanız çok rahat olsun. Lara, Kemer, Belek, Side, Manavgat, Kalkan, Kaş, Kumluca, Finike, Kekova gibi yerlerde sayısız otel, pansiyon ve tatil köyü sizi ve sevgilinizi bekliyor olacak. Antalya’nın neredeyse her yeri otel! Siz yeter ki zevklerinize ve tercihlerinize göre gitmek istediğiniz beldeyi seçin. Gerisi tamamen aşk ve eğlence dolu bir tatile kapı açacak.

Denenmemiş ne varsa Sevgililer Günü’nde Antalya’da tatil yaparak deneyin!
Antalya’da Kaleiçi’nden kalkan kiralık teknelerle Akdeniz’i keşfe çıkmak ve muhteşem deniz manzarası eşliğinde harika doğa güzelliklerini görmek ister misiniz? Peki Köprülü Kanyon’da bulunan Köprüçay üzerinde rafting yapmak ister misiniz? Üstelik tüm bunları yaparken sevgiliniz yanınızda olsa ne dersiniz? Herhalde aşk; tutku ve heyecan dolu bir tatille bu kadar güzel anlamlar kazanabilirdi.

Gece hayatı için yorum yapmaya gerek yok herhalde! Her müzik zevkine uygun mekânlar, her damak tadına uygun lokantalar, restoranlar, kafeler ve seçtiğiniz konaklama tesisine göre değişen özel eğlence imkânları saymakla bitmez. Üzerinde özellikle durmak istediğim nokta ise canlı müzik yapan mekânlar. Herkes sevgililer günü hediyeleri ile ilgilenirken sizler Sevgililer Günü tatilinde doyasıya eğlenceye bir de romantizm, hüzün ve tutku katmak isterseniz bu mekânlar işinizi çok kolaylaştıracaktır. Haydi şimdi Antalya’ya, Sevgililer Günü’nde nefis bir tatil yapmaya!

Sevgililer Günü’nde Antalya tatili bir başka oluyor

Her Sevgililer Günü’nde aynı şeyleri yapmaktan sıkılmadınız mı? Çiçek veya çikolata göndermek, balon uçurmak, bir akşam…

azgezmis.com

Yorumunuz?