Antalya’da Sonbahar Tatili ve Denize Girilecek Yerler Listesi

30 Eylül 2022 · Hakkı Ceylan

Sonbahar ayları içerisinde olduğumuz bu günlerde Türkiye’nin güney sahillerinde yer alan tatil cenneti Antalya’da deniz mevsimi devam ediyor. Hava sıcaklığının 26-30 derece aralığında seyrettiği tatil bölgesinde sonbaharda bile denizin ve güneşin tadını çıkarmaya ne dersiniz? Antalya’nın en güzel koylarında yüzmeye, sakinlik ve huzur içerisinde vakit geçirmeye hazırsanız sizler için derlediğimiz Antalya’da sonbahar tatili rotalarını ve denize girilecek yerleri inceleyebilirsiniz.

Kaş-Kalkan

Antalya’da huzurun ve sakinliğin ilk adresi şüphesiz ki Kaş- Kalkan bölgesi oluyor. Yaz sezonu bu bölgede ekim ayının sonlarına kadar devam ediyor. Hatta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hem bayram kutlamalarına hem de sezon kapanışına aynı anda ev sahipliği yapıyor. Kaş’ta sonbahar dönemi kalabalığın azaldığı, Kaş’ın yerlilerinin ve Kaş müdavimlerinin olduğu bir dönem. Restoranlardaki kalabalık gitmiş, koylarda denize girmenin doyasıya çıkarılabilir oluyor. Siz de bu dönemde Kaş’ın güzelliklerini yaşamak için hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Alanya

Alanya ilçesi Antalya’nın en gözde otellerinin olduğu bölgelerin başında gelir. Buradaki otellerin çoğu 5 yıldızlı ultra her şey dahil konsepti ile hizmet veriyor. Keyifli vakit geçirebileceğiniz, huzurlu ortamları ve otel olanaklarıyla bu otellerde konaklayarak hem denizin keyfini çıkarabilir hem de dinlendirici bir tatil geçirebilirsiniz. Antalya otelleri arasında konforlu otel olanakları, misafir memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla dikkat çeken Alanya otelleri arasından hemen seçim yapabilirsiniz.

Lara

Antalya’nın merkezine yakın konumuyla dikkat çeken Lara hem denizin keyfini çıkarmak isteyenleri hem de Antalya’yı keşfetmek isteyenleri ağırlamaya oldukça uygun bir bölge. Hem Antalya Merkez’i keşfedebilir hem de ulaşımın oldukça kolay olması nedeniyle yakın bölgeleri keşfedebilirsiniz.

Kemer

Antalya’nın bir diğer meşhur bölgelerinden olan Kemer, gezilip görülecek doğal ve tarihi rotalarının yanı sıra otel olanaklarıyla da ön plana çıkıyor. Eylül, Ekim ve Kasım aylarında da denize girilebilen bölgede keyifli bir tatil yapabilir, doğal güzellikleri keşfederek tarihi bölgeleri tanıyabilirsiniz.

Antalya’da Sonbahar Tatili ve Denize Girilecek Yerler Listesi

Sonbahar ayları içerisinde olduğumuz bu günlerde Türkiye’nin güney sahillerinde yer alan tatil cenneti Antalya’da deniz mevsimi…

azgezmis.com

Yorumunuz?