Keyifli Tatilin En Güzel Adresi: Bodrum

5 Haziran 2017 · Hakkı Ceylan

Muğla’nın en büyük ilçesi olarak öne çıkan Bodrum, özellikle yaz aylarında gelen sayısız turistleri ile ülkenin en büyük tatil merkezleri arasında yer alıyor. 500 yıldan beri gelmiş geçmiş pek çok uygarlıklara beşiklik eden destinasyon noktası, her köşesinde göze çarpan mavilikleriyle gelen misafirlerine keyifli anlar yaşatıyor. Üstelik sadece güneşli plajları, ünlü gece hayatı ve mavi turları ile değil aynı zamanda kültür turizmiyle de gelenleri etkilemeyi başarıyor. Yarımada üzerine inşa edilen Bodrum; dar sokakları, amfi tiyatrosu, yel değirmeni ve beyaz renge boyalı evleri ile keşfedilmeyi bekliyor.

Bodrum’da Ne Yenir?

Ege ve Akdeniz mutfağının karışımı ile zenginleştirilen Bodrum, sağlıklı yemekleri ile gerek yöre halkını gerekse gelen misafirlerini mutlu etmeyi başarıyor. Turizm etkisi ile dünya mutfağından da esinlenen Bodrum, aynı zamanda geleneksel yemek kültürünü yaşatmaya da devam ediyor. Su böreği, kabak çiçeği dolması, çingene salatası, köpoğlu mezesi gibi zeytinyağlı yemekler, başlıca özgün tatlarını temsil ediyor. Geleneksel olan yemeklerin pek çoğu, sebzeli türde yapılıyor.

Yemeden Dönülmeyecek 10 Yiyecek

1- Kocadon’da Yemek Klasiği

Bodrum’un en önemli klasiklerinden olan Kocadon, taş evin avlusunda misafirlerine otantik bir deneyim yaşatıyor. Zengin menü seçenekleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

2- Palmarina Turu

Yalıkavak Marina’da yer alan Palmarina, yeme-içme açısından tercih edebileceğiniz başlıca lokasyonlardan birisi. İçerisinde büyük bir mağazada yer alıyor. Salaş tatil yapanlardansanız mutlaka ziyaret etmenizi öneririm.

3- Orfoz’da Ziyafet

Bozburun’da yer alan Orfoz, birbirinden seçkin yemek alternatifleri ile size doyumsuz anlar yaşatıyor. Balık çorbası, patlıcan bombası, fırında midye, parmesanlı ve beşamel soslu istiridye gibi daha pek çok lezzet seçeneği ile karşılaşmanız mümkün.

4- Hoca’nın Yeri

Mantı severlerin tercih edebileceğini muazzam bir durak. Bodrum tatillerinin vazgeçilmezi olan Hoca’nın Yeri’nde sevdiklerinizle birlikte güzel bir yemek şöleni yapabilirsiniz.

5- Bitez Dondurmacısı

Dondurma denilince aklan gelen Bitez, farklı meyve özleri ile hazırlanmış dondurma seçenekleri ile farklı damak tatlarına hitap edebilmeyi başarıyor.

6- Mimoza

Bodrum’un en romantik balıkçılarından olan Mimoza, klasik müzik eşliğinde güzel yemekler yemenizi sağlıyor.

7- Bağ Arası Yemek

Bitez’de yer alan Bağ Arası, küçük bir köy lokantası. Erikli bamya, portakallı kabak, tarçınlı barbunya gibi daha pek çok lezzeti bir arada bulabilirsiniz.

8- Limon’da Günbatımı

Gümüşlük’e tepeden bakan kır evi Limon, eşsiz manzara eşliğinde lezzetli yemekler yemenize yardımcı oluyor.

9- Ship Ahoy

Türkbükü‘nün en eskisi olarak nitelendirilen Ship Ahoy, Arnavutköy Balıkçısı’nı ağırlıyor. Hem eğlenmek hem de yemek yemek için tercih edebilirsiniz.

10- Maça Kızı

Akşamüstü gidebileceğiniz Maça Kızı, bölgenin en iyi işletilen oteli. Damak zevkinizden taviz vermek istemiyorsanız mutlaka uğramalısınız.

Bodrum konaklama açısından da gelen turistlere seçkin imkanlar sunuyor. Bodrum otelleri arasında her zevke, ihtiyaca ve beğeniye uygun seçim yapmak mümkün oluyor. Siz de dilediğiniz oteli tercih ederek kendinizi güzel bir tatilin akışına bırakabilirsiniz.

Keyifli Tatilin En Güzel Adresi: Bodrum

Muğla’nın en büyük ilçesi olarak öne çıkan Bodrum, özellikle yaz aylarında gelen sayısız turistleri ile ülkenin…

azgezmis.com

Yorumunuz?