Oto Kiralama Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

20 Nisan 2019 · Hakkı Ceylan

Aracı olmayanların imdadına yetişen ve araçların sabit giderlerinden kişiyi kurtaran oto kiralama hizmetleri hemen herkesin faydalandığı hizmetlerden biri oluyor. Hemen herkesin hayatında en az bir defa faydalandığı araç kiralama hizmetleriyle ilgili en çok merak edilen husus fiyatların nasıl belirlendiği oluyor. Aslında oto kiralama fiyatları sandığınız gibi sabit bir formül üzerinden yapılan hesaplamayla belirlenmiyor.

Marka ve Model Fiyata Yansır!

Aracın marka ve modeli elbette fiyatta belirleyici bir unsur! Nedeninin ise sunduğu konfor ile ilgili olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Ancak bununla beraber söz konusu marka ve modeldeki aracın piyasadaki kiralama fiyatına da bakılıyor. Eğer hız sabitleme özelliği, güçlü bir klima sistemi gibi sürüş ve yolculuk konforunu artıran bir araç modeli kiraladıysanız elbette ödemeniz gereken ücret daha yüksek olur.

Fiyat Sadece Araç Kiralama Ücretini Kapsamıyor!

Fiyatta belirleyici olan farklı unsurlar da var. Bunlar araç kiralama fiyatına dahil olan ücretlerdir. Peki, nedir bu ücretler?

  • Aracın kiralama fiyatı
  • KDV
  • Sigorta ücreti
  • Hizmet ücreti

Ek Hizmetler Fiyatı Yükseltir!

Bununla birlikte sizin de bildiğiniz gibi araç kiralayanlar ek hizmetler de isteyebiliyor. Elbette bu ek hizmetlerin her biri araç kiralama fiyatında bir miktar daha artış olması anlamına gelir. “Araç kiralamada hangi hizmetler ek olarak istenebiliyor” sorunuza da şu sıralama ile yanıt verelim:

  • Navigasyon Hizmeti
  • Şoför talebi
  • Ekstra kasko talebi
  • Araç teslim talebi

Uygun Fiyat Nasıl Bulunur?

Elbette hepimiz hem en konforlu aracı kiralamak hem de en düşük rakamla ödeme yapmak isteriz. Uygun fiyat talebi hepimizin ortak noktası! Araç kiralama düşük fiyat araştırması yaparak hangi platformlarda fiyatların daha uygun olduğunu keşfedebilirsiniz. Ancak bunun için ciddi bir zaman dilimini araştırmaya ayırmanız lazım. Bu nedenle ekibimizin merak ederek yaptığı araştırmanın sonucunu sizinle paylaşalım. Cazip fiyat sunan bir kaç platform var ve Yolcu360.com bunlardan biri… 60’dan fazla sayıda şehirde araç kiralama işlemi tek bir site üzerinden yapılabiliyor. Marka ve model seçeneği çok fazla ve alışkın olduğunuz bir aracı kolayca talep edebiliyorsunuz. Araç kiralamada az ödemek isteyenler bu siteyi tercih ediyor.

Oto Kiralama Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Aracı olmayanların imdadına yetişen ve araçların sabit giderlerinden kişiyi kurtaran oto kiralama hizmetleri hemen herkesin faydalandığı…

azgezmis.com

Yorumunuz?