Gezmeyi Sevenlere Özel Türkiye’de Yer Alan En İyi Yol Rotaları

18 Temmuz 2021 · Hakkı Ceylan

Seyahat etmeyi seviyorsanız Türkiye’de buluna nen iyi rotaları mutlaka deneyimlemelisiniz. Her biri farklı bir güzelliğe sahip olan bu rotalar sayesinde keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Çanakkale – Karaburun

Türkiye’nin en iyi deniz ve doğa manzaralarından birisine sahip olan bu rota, ortalama 500 kilometrelik bir yolculuğu sizlere sunuyor. Altınoluk, Ören, Cunda, Eski Foça ve Akçay gibi yerleri görebileceğiniz bu yolda keyifli molalar da verebilirsiniz.

Marmaris – Datça – Bodrum

Yaklaşık olarak 100 kilometre uzunluğundaki bu özel yol, şahane manzarasıyla dikkat çekiyor. Yol üzerindeyken bir yanını deniz diğer yanınız ağaçlar ile çevreleniyor. Harika bir atmosfer sunan bu rotada en iyi manzaraları görerek yolculuk yapabilirsiniz. Datça’da bir gün kalıp aracınız ile saklı kalan sakin koyları da keşfetmeyi deneyebilirsiniz.

Antalya – Göcek

En ünlü yürüyüş yollarından olan Likya Yolu’nu takip eden bu özel rota, nefes kesici manzaralarıyla öne çıkıyor. Deniz, doğa ve antik kalıntılara ev sahipliği yapan bu rotanın uzunluğu ise ortalama 350 kilometreyi buluyor. Tatil beldelerine uğrayarak ufak molalar verebilir ve sürüş keyfinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Bartın- Kastamonu – Sinop – Samsun

Batı Karadeniz bölgesinin en etkileyici rotaları arasında bu bölgeler, ortalama 400 kilometrelik uzun bir yolculuğu sizlere sunuyor. Bartın’dan Amasra’ya giden rota üzerinde Bakacak Tepe’yi de görebilirsiniz. Çakraz Sahili ve Gideros Koyu gibi ilginizi çekebilecek diğer noktalara da mutlaka göz atmalısınız.

Bitlis – Van

Bir bölümü Bitlis, bir diğer kısmı ise Van illeri arasında bulunan gölün etrafında yolculuk edebileceğiniz bu rota 400 kilometre içeriyor. Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü’nün çevresinde yer alan tüm güzellikleri yakından keşfedebilme fırsatı bulabileceğiniz bu yolculuk sayesinde antik çağlara tanıklık eden ilginç mekanları görebilirsiniz. Türbeler, girintili çıkıntılı koylar ve dağlar arasında gezinirken kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

Türkiye’nin en keyifli rotalarını deneyimleyebilmek için araç kiralama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Böylelikle sizler de ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özel bir araç ile yeni rotalar keşfetmeye başlayabilir konforlu bir sürüş keyfi elde edebilirsiniz.

Gezmeyi Sevenlere Özel Türkiye’de Yer Alan En İyi Yol Rotaları

Seyahat etmeyi seviyorsanız Türkiye’de buluna nen iyi rotaları mutlaka deneyimlemelisiniz. Her biri farklı bir güzelliğe sahip…

azgezmis.com

Yorumunuz?