İzmir’de Mutlaka Gezip Görmeniz Gereken Yerler

20 Eylül 2022 · Hakkı Ceylan

Ege’nin incisi İzmir’de muhteşem bir gezi programı hazırlayabilir ve bu özel şehri keşfe çıkabilirsiniz. Eğer gezmek için rotanızı İzmir’e çevirdiyseniz gezip görmeniz gereken yerler listemize hemen göz atın!

  • Alsancak

Eğer İzmir’in ruhunu net bir şekilde hissetmek isterseniz Konak ilçesine bağlı olan Alsancak semtini gezebilirsiniz. Sadece gün içerisinde değil gece boyunca da son derece hareketli olan Alsancak’ta tarihi mekanlar da bulunuyor. Geçmişe yolculuk yaparken muhteşem deniz manzaraları eşliğinde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Alsancak’ın hareketli ve dar sokaklarında zaman geçirebilir ve kentin ruhunu hissedebilirsiniz.

  • Foça

Adını fok balıklarından alan Foça, kent merkezine yakın olan turistik bölgelerden biridir. Doğal bir liman olması ise yüzyıllar öncesinden bugüne kadar bölgeyi önemli ve stratejik kılmayı başarmış. İzmir’e bağlı olan pek çok tatil beldesine nazaran daha sakin bir yapıya sahip olduğunu da belirtmek mümkün! Athena Tapınağı, Anadolu’nun en eski antik tiyatrosu, Herodot Duvarı, Beş Kapılar Kalesi, Şeytan Hamamı ise Foça’da görmeniz gereken yerlerdir.

  • Şirince

Şimdiye dek görüp görebileceğiniz en şirin bölgelerden biri olan Şirince kentin karmaşasından uzak bir gün geçirmek isteyenlere ev sahipliği yapıyor. Yüzyıllardır Şirince özel şarapları ile tanınıyor ve organik üzüm bahçeleri de bu bölgeyi özel kılan unsurlardan biri oluyor. Şirince’de geçirdiğiniz her dakika size çok iyi gelecek, mutlaka uğrayın.

  • Selçuk

Efes Antik kenti her yıl 2 milyondan fazla sayıda kişi tarafından ziyaret ediliyor. Bu özel tarihi yeri görmek için de rotanızı Selçuk’a çevirmelisiniz. Selçuk ile kent merkezi arasındaki mesafe araç ile sadece 50 dakika ve bu nedenle akşam saatlerinde yeniden kent merkezine dönüş yapmanız zor olmayacaktır. Ancak bunun için araç kiralamayı tercih etmenizde fayda var.

İzmir’de görülmeye değer yerler saymakla bitmiyor ve kente yolculuk yapmak isteyenler zamanı en verimli şekilde kullanmak için araç kiralamayı tercih ediyor. En uygun İzmir havalimanı araç kiralama fiyatları için de Yolcu360 internet sitesine uğrayabilirsiniz. Onlarca farklı araç modeli arasından size uygun olanı seçmeniz ve aracı kiralamanız da gayet kolay olacak. Geriye keyifli bir gezi için hazırlıklara başlamak kalacak!

İzmir’de Mutlaka Gezip Görmeniz Gereken Yerler

Ege’nin incisi İzmir’de muhteşem bir gezi programı hazırlayabilir ve bu özel şehri keşfe çıkabilirsiniz. Eğer gezmek…

azgezmis.com

Yorumunuz?