Dünyanın en eğlenceli şehirlerinden biri Havana

24 Ekim 2015 · Hakkı Ceylan

Doğal güzellikleriyle tüm ziyaretçilerini büyülemeyi başaran Küba ve doğal olarak başkenti Havana şehri dünyadaki en eğlenceli şehirler arasında sayabiliriz. Kendinizi bir Küba turu için gezerken değil de, sanki bir masalın içindeymiş gibi hissedeceğiniz Havana turu, sıcakkanlı insanları, eşsiz güzellikteki dans ve müzik gösterileri, rengarenk kültürüyle size apayrı bir yurtdışı seyahati yaşatacaktır.

havana1

Şehirde gezerken gördüğünüz bazı mimari eserler sizi Madrid turları içerisindeymişsiniz gibi hissettirebilir ancak birçok özelliğiyle Havana, neredeyse hiçbir yere benzemeyen bir şehirdir.

Kültürün ve tarihin büyülü atmosferi içinde kaybolacağınız Havana gezisinde, geçmişe ait birçok manzara ile karşılaşacak ve birçok güzelliği bizzat yakından görme fırsatı elde edeceksiniz. Dünyada görüp görebileceğiniz en güzel kara parçası Havana diyen Kristof Kolomb’a da hak vereceksiniz.

Havana tarih ile kültürün birleştiği nadir şehirlerden

Havana şehrinin güzellikleri bunlarla da kalmıyor. Benzersiz güzellikte bir okyanus manzarası sunan ve 8 km uzunluğunda olan Vedado sahili de Havana şehrinin güzelliğine güzellik katıyor. Şehir merkezine kadar uzanan bu kordon aynı zamanda birçok insanın da buluşma noktası. Burada görülmesi gereken önemli yerlerden biri Devrim Meydanı. Havana’da ayrıca Malecon civarında Atatürk büstü de yer alıyor.

havana2

Şehirde gezebileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Bunlardan biri de körfezin girişinde bulunan ve aynı zamanda deniz feneri olarak da kullanılan Morro Kalesi’dir. Bu bölgeden şehri panoramik olarak da görebilirsiniz. Körfezin kıyısında bulunan Neptün Heykeli ise mutlaka görülmeye değer.

Eğer tarihi yapı sevenlerdenseniz Hotel Nacional Vedado’yu gezebilir, dünyanın en büyük dondurma parkı olan Coppelia’da eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Havana şehrinden ne alınır?

Devlete ait dükkanlardan alışveriş yapabileceğiniz şehirde her türlü içecek ve kokteylin en kalitelisini bulabilirsiniz. Burada gezerken neredeyse her köşe başında bir antika eşya satıcısı ya da dükkanı görebilirsiniz. Buradan kendinize ya da sevdiklerinize alışveriş yapabilirsiniz.

Dünyanın en eğlenceli şehirlerinden biri Havana

Doğal güzellikleriyle tüm ziyaretçilerini büyülemeyi başaran Küba ve doğal olarak başkenti Havana şehri dünyadaki en eğlenceli…

azgezmis.com

Yorumunuz?