Doğanın içinde bir cennet: Marmaris

28 Şubat 2015 · Hakkı Ceylan

tatil

Yeşil çam ağaçlarına yaslanan denizi, Osmanlı’dan izler taşıyan tarihi, bir cam kadar berrak suyu ve cennet koylarıyla Marmaris, Ege ve Rodos adalarına açılan bir pencere niteliğinde.

Türkiye’nin en büyük marinalarından birinin sahibi olan Marmaris, doğal bir limandır ve her yıl düzenlenen festivallerle hem turizm hem de beldenin tanıtımı açısından pek çok insan buraya akın eder. İster Marmaris’in merkezinde, isterseniz çevresinde konaklayın, mükemmel bir tatil geçireceğinize emin olabilirsiniz. Yemyeşil doğası ve birbirinden güzel plajlarıyla Marmaris, lüks otel severlere ve maceraperest gezginlere birbirinden ilginç tatil fırsatıları sunuyor.

Herkes bu Marmaris plajlarına hayran oluyor

Türkiye’nin en popüler turistik yerlerinden biri olan Marmaris plajları, bölgedeki turistlerin en çok ilgisini çeken özelliklerden. Halk plajlarının yanında, Uzunyalı, Kleopatra, Kızkumu, Turunç ve İçmeler en ünlü plajları. Bu plajlarda ister tekne turlarına çıkabilir, isterseniz denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Marmaris Kalesi’ni görmeden dönmeyin

Marmaris’te gezmeniz gereken en önemli yerlerden biri de Marmaris Kalesi’dir. Kemeraltı Mahallesi’nde yer alan kale, tepede olduğu için Marmaris manzarasına sahiptir. Burada şehrin panoramik manzarasını izleyebilir, fotoğraflayabilir ya da belirli dönemlerde kale içinde yapılan müze ve kale etkinliklerine de katılabilirsiniz.

Tarihe tanıklık eden bir alışveriş deneyimi yaşayın

Tarih turizmi ve alışveriş merkezi olması nedeniyle Marmaris’in en önemli bölgelerinden biri de Eski Çarşı’dır. Buradaki alışveriş merkezlerini gezebilir ve Osmanlı’nın Arasta Çarşıları’na benzeyen bu çarşıda tarihe doğru bir yolculuk yapabilirsiniz. Daha çok el emeği ürünlerin yer aldığı çarşıda, dokuma işi kilim ve halılar, süslemeler ve ebru sanatıyla yapılan ürünler oldukça ilgi görmektedir.

Keyfin ve rahatlığın tadına varın

Tatil severlerin de uğrak mekanı olmaya başlayan Marmaris, popülerliğine rağmen doğasını ve güzelliğini koruyabilmesiyle de dikkat çekiyor. Marmaris Otelleri, konuklarına konfor ve eğlenceyi birarada sunarken, gençler ve aileler için ilginç fırsatlar hiç bitmiyor.

Doğanın içinde bir cennet: Marmaris

Yeşil çam ağaçlarına yaslanan denizi, Osmanlı’dan izler taşıyan tarihi, bir cam kadar berrak suyu ve cennet…

azgezmis.com

Yorumunuz?