Yaz Tatilinin Hakkını Veren Egeli: Bodrum

24 Mayıs 2017 · Hakkı Ceylan

Yaz tatili kapıdayken ufak ufak plan yapmaya başlasak fena olmaz dedik ve aklımızda olan yerleri birlikte inceleyelim istedik. Bu yaz tatili için bizi kendine en çok çeken yer yaz tatilinin hakkını verdiğine yürekten inandığımız Bodrum.

Kendisi için başlıkta Egeli dedik ama yarı Egeli yarı Akdenizli desek daha doğru bir konumlandırma olur. O kadar muhteşem bir noktada yer alıyor ki Ege’nin serinleten rüzgarından da nasibini alıyor Akdeniz’in insanın içini ısıtan sıcağından da… Ege ve Akdeniz’i eş zamanlı yaşatmak gibi bir nimete sahip olan Bodrum, misafirlerine gerçekten yaz tatilini hakkıyla yaşama imkanı sunuyor.

Bunu nasıl yapıyor derseniz; begonvillerin süslediği beyaz badanalı, mavi panjurlu / kapılı evleri; Arnavut kaldırımlı samimi sokakları; mavinin en güzel tonlarını yansıtan denizi, pırıl pırıl havası, tertemiz plajları ve tüm gözlerden uzakta kalan kartpostallık koyları ile… Tabii bir de dur durak bilmeyen, acayip renkli ve haraketli olan gece hayatını da unutmamak gerek. Bu güzellikleri yaşayabileceğiniz Bodrum tatil yerleri ise şöyle; Bitez, Yalıkavak, Turgutreis, Güvercinlik, Gümüşlük, Göltürkbükü (yani meşhur Türkbükü), Gündoğan, Ortakent, Konacık ve Mumcular.

Yıllardır yaz tatilinin nabzının attığı yer olarak anılan Bodrum, ülkemizin hem huzurlu hem de capcanlı olmayı başaran tatil noktalarından biri desek yanlış olmaz. Hem yurt içinden hem de yurt dışından direkt uçuşların sağlandığı Bodrum Milas Havalimanı’nın yapılmasıyla daha kolay ulaşılan Bodrum sahip olduğu popülaritesini her geçen yıl artırmaktadır. Çünkü artık yalnızca yaz tatili için değil ilkbahar ve sonbahar da tercih edilen yerlerden biri olmaya başlamıştır. İlkbahar ve sonbaharda tatilcilere son derece huzurlu bir atmosfer sunan Bodrum yaz tatilcilerine ise özledikleri ve bekledikleri hareketliliği en güzel haliyle servis etmektedir. Her sezon başı magazinde izlediğimiz “Bodrum yaza hazır, Bodrum’da yaz sezonu açıldı ya da x ünlü yaza Bodrum’da merhaba dedi” içerikli haberler boşuna değil yani. :) Gerçekten Bodrum yaz tatilinin olmazsa olmaz tatil merkezlerinden biri.

Bu kadar güzelliği bir arada bulunduran Bodrum, her bütçe için uygun bir konaklama imkanı da sunmaktadır. Beş yıldızlı bir otel, ekonomik bir apart otel ya da küçük bütçeli bir butik otel… Seçiminizi tamamen sizin tatilden ne beklediğinize ve bütçenize göre yapma özgürlüğüne sahipsiniz çünkü Bodrum otelleri fazlasıyla geniş bir yelpazeye sahip. İsterseniz merkezde bir otelde konaklayıp Bodrum’un meşhur gece hayatını bir adım uzağınızda tutabilirsiniz. Dilerseniz denize sıfır, lüks bir otelde konaklayıp dört dörtlük bir yaz tatili yaşayabilirsiniz. Ya da isterseniz küçük ve samimi bir butik otelde konaklayıp Bodrum’u keşfe çıkabilir, sokak sokak dolaşabilirsiniz. Yani herkes için uygun bir Bodrum  ve Bodrum tatili var :)

Bodrum’da gezilecek – görülecek yerleri sıralamak gerekir ise; ilk olarak plajlardan bahsetmemiz gerekir. Dile kolay tam 67 adet mavi bayraklı koya sahip olan Bodrum’da yapılacak en güzel şey tabii ki deniz sefası yapmak olur. Kargıcak Koyu, Paksimet, Mazı Köyü, Çakılyalı Koyu, İnceyalı Koyu, Hurma Sahili Koyu, Torba Koyu ve Doktorlar Sitesi Bodrum’da yüzülecek en güzel yerlerden… Bodrum Kalesi, Sualtı Arkeoloji Müzesi, Halikarnas Mozolesi ise Bodrum’da görülecek tarihi yerler arasında yer alıyor. Bu kadar denizle iç içe olan bir yere gitmişken deniz ürünleri tüketmemek olmaz elbette. Lezzetli ve keyifli bir balık ziyafeti çekmek isterseniz rotanızı Bargilya ya da Güvercinlik’e çevirmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca Bargilya’da flamingolara da bir selam verme şansına sahip olabilirsiniz.

Yaz Tatilinin Hakkını Veren Egeli: Bodrum

Yaz tatili kapıdayken ufak ufak plan yapmaya başlasak fena olmaz dedik ve aklımızda olan yerleri birlikte…

azgezmis.com

Yorumunuz?