Vizesiz Seyahat Dönemi Başlıyor

26 Haziran 2014 · Zehra Arslan

Seyahat etmeyi sevenler için bu büyük bir müjde. Avrupa birliği ile Aralık 2013 yılında bir geri kabul anlaşması imzalanmıştı. Bu anlaşma meclis onayından geçti. Anlaşma gereğince 3,5 yıl sonra tüm Türk vatandaşları AB ülkelerine vizesiz seyahat edebilecek.

pasaport - azgezmis.com

Ancak bunun olabilmesi için bu bekleme sürecinde bir sorun yaşanmaması gerekli şartlardan bir tanesi ve en önemlisi elbette. Anlaşmaya göre Türkiye kaçak göçmenleri geri almayı kabul ediyor. Bu konuda bir sorun yaşamayız umarım. Bu süre içerisinde sınır kontrollerimizin korumasını artırıp ülke üzerinden AB ülkelerine kaçak göçünü durdurmamız gerekiyor. Umarım bu ve diğer şartlar işler ve bizler geç de olsa vizesiz özgürce seyahat edebiliriz.

azgezmis.com

Bu gerçekleştiği gün AB’ye bizden müthiş bir turist akını olacak. Avrupa bu konuda büyük bir şaşkınlık yaşayacak. Hepimizin pasaportunda en baştaki vize fotoğrafı yerine yukarıdaki fotoğraf görüntüsünün olmasını diliyorum.

Vizesiz Seyahat Dönemi Başlıyor

Seyahat etmeyi sevenler için bu büyük bir müjde. Avrupa birliği ile Aralık 2013 yılında bir geri…

azgezmis.com

Yorumlar

  • Bunun gerceklesecegini kesinlikle sanmiyorum. AB asla Turkiye icin vize uygulmasını kaldırmaz. Turk vatandaslari AB ‘de yasam ve uyum surecinde buyuk sorun yasamakta ve tum negatif kotu olaylarının buyuk nedenide Turkler ve ortadogu gibi az gelismis cografyadan AVrupa’ya gelen vatandaslarin davranislari ve tutumlarindan olusmaktadir. Turkiye’de dogmus buyumus ve turk- islam kulturu ile yetişmiş bir insanin Avrupa’nin cagdas ,modern ve ozgur hayatına uyum saglaması zor oluyor. Sanat, yaraticilik cagdas ve modern dusunme gucu Turkiye gibi ulkelerde dogup buyuyen insanlar icin farkli bir yasam tarzı. Gelende islam ve musluman ulke insanları sorgulamadan uzak, yaratıcı gucu gelişmemiş, cagdas ve modern hayat yasam tarzından uzak bir kulturde gelişmektedir.Gunumuzde bunu acik ve net olarak gozlemleyebiliyoruz. Vizyon sahibi cagdas ve modern hayat tarzi olanlar zaten Turkiye gibi islam muhafazakar ulkelerden bir an once kurtularak daha avrupai ve ozgur ulkelerde yasamlarını devam ettiriyorlar.

  • Vakti çoktan gelmişti,heyecanla bekliyoruz

  • Bence AB vize konusunda yanlış tutum izliyor, (diğerlerinde de öyle ya ) 3,5 yıl sonra neden daha önce serbest bırakmadığına pişman olacaktır, yapabilirse test için 1 yıllığına serbest bırakıp denesin :)))

    • Aynı fikirdeyim artık seyahat eden çok fazla insan var.

Yorumunuz?