Seyahat Bilgileri

7 Haziran 2014 · Zehra Arslan

Seyahatlerle ilgili yaşayarak öğrendiğim bazı tecrübeleri sizlerle zaman zaman paylaşacağım. Bunlardan ilki belki bazılarımızın bildiği bazılarımızın aklına bile gelmediği bir olay.

Hepimiz şu yada bu şekilde seyahat ediyoruz. Bu seyahatlerden hiç farkında olmadan evlerimize taşıdığımız yabancılar oluyor bazen. Bunu hem çalışma hayatımda hem de yaptığım gezilerde bizzat yaşadım. Bir keresinde Amerika’dan gelen bir deniz motorunun içinde kocaman canlı bir böcek vardı. Bu hayvanlar bilmediğimiz bir mikrop taşıyarak bizi hasta edebilirler.

Bizler gittiğimiz seyahatlerde kaldığımız otellerde valizlerimizin ağzını kapalı bırakmazsak her seferinde olmasa da emin olun bir kaç seferinde içlerine giren böceklerle evimize doğru yol alıyoruz. Biz evimize 2 kere istenmeyen haşereler taşıdık ve en sonunda olayı anladık. Kaldığınız otellerin çok yıldızlı olmasına güvenip bir şey olmaz demeyin.

Size tavsiyem valizlerinizin ağzını mutlaka kapalı tutun ve eve dönüş başlamadan önce mutlaka valizini açıp bir göz gezdirin. Bunu yapmak döndüğünüzde evde haşerelerle savaşmaktan çok daha kolay olacaktır.

Seyahat Bilgileri

Seyahatlerle ilgili yaşayarak öğrendiğim bazı tecrübeleri sizlerle zaman zaman paylaşacağım. Bunlardan ilki belki bazılarımızın bildiği bazılarımızın…

azgezmis.com

Yorumunuz?