Kapadokya Balon Turları

26 Mart 2017 · Hakkı Ceylan

Kapadokya, hem iklim hem de genel coğrafya şartları sayesinde en uygun balon turu imkanlarını sunar. Eşsiz Kapadokya manzarası eşliğinde balon turu hayatınızda hiç unutamayacağınız anlardan birisi olacaktır. Gece boyunca peri bacalarında biriken soğuk hava dalgaları, günün doğuşu ile birlikte nehir gibi akmaya başlıyor ve akım balonu yönlendiren doğal bir etki olma özelliğindedir. Her sene yerli ve yabancı pek çok turist bu balonlar için Kapadokya’ya akın eder.

Kapadokya’da balon turları Göreme, Ürgüp, Avanos üzerinde gerçekleştirilir. Bu alanlar muhteşem Kapadokya manzarasını gözlemleyeceğiniz başlıca alanlardır. Peri bacaları, mağaralar ve tamamen ilkel şartlar ile doğal taşlardan yapılmış evleri göreceksiniz. Göreme sokaklarını kuş bakışı ile izlemek ise sizlere masal diyarlarında olduğunuz hissiyatını yaşatacak. Aydın Kırağı, Uçhisar kalesi, bağlar, bahçeler, peri bacaları, kaya kiliseler, kayadan evler, güvercinlikler, Kızılırmak, Erciyes Dağı, Hasan Dağı gibi Kapadokya’da görülmesi gereken eşsiz mekanları gün doğumu eşliğinde balon turları ile izlemek gerçekten hayal gibi.

Kapadokya Butik Oteller ve Balon Turları

Her bir yerinde butik oteller bulunan Kapadokya’da uygun fiyatlı oteller bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Balon turu için ise gün doğumu saatlerinde hazır olmalısınız. Uygun kıyafetlerinizi giyerek, gün doğumu saatlerinde muhteşem manzaraya tanık olmaya hazır olun. Göreme, Ürgüp ve Avanos üzerinde gerçekleştirilen bu turlar, güneşin doğması ile başlamakta ve 4-20 km kadar mesafede gerçekleştirilmektedir. Bineceğiniz balonun tur atma süresi ortalama olarak 1 saattir. Balona yön veren tamamen doğal rüzgarlardır.

Kapadokya balon turları,

  • Eşsiz Kapadokya manzarasını güneşin doğuşu eşliğinde izlemek isteyenler,
  • Özel günler için kutlama yapmak isteyenler,
  • Romantizmin doruklarına çıkmak isteyenler,
  • Hayatınızda yaşayabileceğiniz nadir anlardan birisini yaşamak ve bu anı fotoğraf/video kaydı ile ölümsüzleştirmek isteyenler

tarafından tercih edilen turlardır.

Kapadokya Balon Turlarında Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Eşsiz manzarayı ve yaşadığınız anı bir nebze de olsa ölümsüzleştirmek için kameranızı ve fotoğraf makinenizi yanınızda getirmek iyi bir fikir olacaktır. Çünkü çokça çekimler yapmak isteyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Kıyafet tercihlerinizde ise biraz daha sıkı giyinmelisiniz. Özellikle de Sonbahar, Kış aylarında soğuk hava dalgaları olduğunu belirtmeliyiz. Bu nedenle sıkı giyinmeniz önemlidir. Yaz aylarında bir Kapadokya balon turuna dahil olacaksanız, bu durumda daha rahat olabilir ve günlük kıyafetlerinizi tercih edebilirsiniz. Ancak her koşulda giyeceğiniz kıyafetlerinizin, ayakkabılarınıza varıncaya kadar 1 saat boyunca balonda ayakta durmanızı sağlayacak kıyafet ve ayakkabılar olmasına özen göstermelisiniz. Bu aşamada özellikle de bayan müşterilerimiz açısından önemli bir husus olarak; topuklu ayakkabı yerine daha rahat bir ayakkabı tercih etmelerini öneriyoruz.

Balon turları soğuk havada en iyi bir şekilde gerçekleştirilebildiğinden, güneşin doğuşu saatleri önemli olmaktadır. Bu nedenle balon turları sabah, gün doğumu saatlerinde gerçekleştirilmeye başlanır. Bazı durumlarda en fazla yarım saate kadar bir gecikme yaşanabilir.

Kapadokya Balon Turu Güvenli mi?

Kapadokya balon turunu gerçekleştiren ekip, ilgili yasal belgelere sahip, alanında tam donanımlı ve bilgili bir ekip olmaktadır. Bu bağlamda FAA (Sivil Havacılık) dan sıcak hava balonu lisansı sahibi pilotlar tarafından balonların kontrol edildiğini, Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmiş olan yönerge, şartlar, usuller doğrultusunda balon turlarının gerçekleştirildiğini belirtmeliyiz. Dolayısıyla tamamen güvenli şartlar doğrultusunda turlar gerçekleştirilmektedir.

Kapadokya balon turu için deneyimli, bilgi sahibi ve alanında uzman ekibimiz sizlere hizmet vermeye hazırdır. Balon turu süreci ile ilgili merak ettiğiniz her sorunun cevabı için bizlerle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Rezervasyon ve detaylı bilgi almak için balonturu.com ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Aktivite ve Turlar

Kapadokya civarında balon turu haricinde yapabileceğiniz diğer aktivite ve turlar ise aşağıdaki gibidir.

Kapadokya Balon Turları

Kapadokya, hem iklim hem de genel coğrafya şartları sayesinde en uygun balon turu imkanlarını sunar. Eşsiz…

azgezmis.com

Yorumlar

  • Standart ucus icin 2 eylul ayina 3 kisilik rezereve etmek istiyoruum

    • Dataylı bilgiyi balonturu.com adresinden alabilirsiniz.

Yorumunuz?