İfsak 4. Genç Fotoğrafçılar Festivali

7 Eylül 2011 · Hakkı Ceylan

İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK), bu yıl 4. düzenlenecek olan GençFotoğrafçılar Festivali için hazırlıklarına başladı. Festival, her sene farklı bir konu ile gençlere fotoğraflarını sergileme fırsatı sunuyor. Festivalin bu seneki konusuı “Görü-yorum”.

Fotoğrafın temel unsurlarından, “bakmak” ve “görmek” arasındaki farktan yola çıkarak belirlenenfestival teması, sergilenecek fotoğraflara tekrar tekrar bakmamızı ve her fotoğrafta farklı anlamlarkeşfetmemizi sağlayacak. İFSAK Genç Fotoğrafçılar Festivali’nin amacı, fotoğrafa gönül vermiş gençlere, fotoğraflarınısergileme imkanı sağlamak..
15 – 30 yaş arası, amatör veya profesyonel fotoğrafçılar, festival teması çerçevesinde ürettikleri fotoğraflarla katılabilirler.

Festivale üç farklı dalda katılmak mümkün.Bireysel portfolyolarıyla festivale katılmak isteyen katılımcılar, bireysel sergilerini açabilirler; grupolarak festivale katılmak isteyen katılımcılar grup halinde oluşturdukları portfolyolarla grup sergisiaçabilirler; ya da katılımcılar karma sergilerde fotoğraflarını sergileyebilirler.

Festival 15-30 Ekim 2011tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

İstanbul’un değişik yerlerindeki onlarca mekan festival kapsamında kullanılacak. Festivale katılım ücretsiz olup ülke genelinde bütün fotoğrafçıların katılımına açıktır.

Gelin, farklı pencerelerden baktığımız karelerde, birlikte yeni anlamlar keşfedelim. Unutmayın John Berger’in de dediği gibi, herkes bakar ama bazıları görür. Gördüklerinizi bizimle paylaşın.

İfsak 4. Genç Fotoğrafçılar Festivali

İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK), bu yıl 4. düzenlenecek olan GençFotoğrafçılar Festivali için hazırlıklarına…

azgezmis.com

Yorumunuz?