Hayal Ettiğiniz Filipinler Tatiline Hemen Kavuşun!

26 Kasım 2022 · Hakkı Ceylan

Güneydoğu Asya’nın belki de en egzotik ülkelerinden biri olan Filipinler, hemen hemen herkesin hayalini süsleyen bir coğrafyaya sahip. Filipinler aslında adalar ülkesi. Hâl böyle olunca da bol bol deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarmak isteyen dünya çapındaki her turist buraya akın ediyor. Toplamda 7641 ada ve adacıktan oluşan ülkede o kadar keşfedilmeyi bekleyen detay var ki bunların hepsini aynı anda görebilmek imkansız. Bu nedenle Ytur.net tarafından hazırlanan ve Filipinler tatili hakkında merak edilen tüm detayları sizlerle paylaşacağız. Artık hayal olmaktan çıkan yurt dışı tatiline hazırsanız başlayalım…

1. Filipinler’e Gitmek İsteyenlere Müjde: Vize Yok!

Dünyanın en büyük yeraltı ırmağına ev sahipliği yapan ve aynı zamanda görülmeye değer birbirinden farklı doğal güzelliklerin bulunduğu Filipinler’e girişlerde vize muafiyeti uygulanıyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 30 güne kadar vize istemeyen Filipinler, bu bağlamda ülkemizden her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Sadece pasaportunuzla kolaylıkla giriş yapabileceğiniz ülke, dünyayı keşfetmek isteyenlere adeta kapıyı aralıyor. Bu fırsatı iyi değerlendirin. Bembeyaz kumsallarıyla Boracay’ı, çikolata tepeleri ile Bohol’u ve köpek balıklarını yakından görebilmek için Cebu’yu mutlaka görün. Filipinler’de yapılacak o kadar çok şey var ki hepsini bir arada toplayabilmek neredeyse imkansız. Bu yüzden gelin size Filipinler tatilinin tadı nasıl çıkarılır kısaca anlatalım.

2. Filipinler’e Gittiğinizde Bu Aktiviteleri Yapmadan Dönmeyin!

Filipinler turu ile hayatınıza renk katarken aynı zamanda birçok aktiviteyi de gerçekleştirebilirsiniz. Cana yakın halkı ile birlikte hiç yabancılık çekmeyeceğiniz Filipinler’in yerel dilini bilmeseniz bile dert etmeyin. Çünkü İngilizce de Filipinler de resmî dil olarak kabul ediliyor. Yani halkın hemen hemen tamamına yakın kısmı İngilizce konuşabiliyor. Bu nedenle herhangi bir sorunuz olduğunda Filipinli görürseniz çekinmeyin. Filipinler turu sırasında yapabileceğiniz sınırsız aktivite imkanı mevcut. Ancak biz doğa ile haşır neşir olabileceğiniz aktiviteleri tercih etmenizi öneririz. Hem böylelikle Filipinler’e kadar gidip de köpek balıklarıyla yüzmedik demezsiniz. Yanlış anlamayın, gerçekten de Filipinler’de bu aktiviteyi yapabilirsiniz. Oslob’da turistler için gelenek hâline gelen köpek balıklarıyla dalış aktivitesi, hayatınız boyunca unutamayacağınız anlardan biri olacak. Bunun yanı sıra Cebu’daki Kawasan Şelalesi’ne atlamak, Bohol’daki Çikolata Tepeleri’ni görmek ve Banaue’deki pirinç tarlalarını gezmek de burada yapılabilecek aktiviteler arasında bulunuyor.

3. Filipinler’in Seyyahı Olmaya Hazırlanın!

Filipinler tatili sırasında bol bol denize girme imkanı bulacaksınız. Ancak biz sizlere ülkenin kültürünü ve genel yapısını tanıyabileceğiniz bir rota oluşturduk. Böylelikle yeni maceralara atılabileceğiniz Filipinler tatil turu ile bambaşka diyarları yakından tanıyabileceksiniz. Filipinler’e gittiğinizde Boracay turu yapmanızı da mutlaka öneririz. Bembeyaz kumsalları sayesinde “Pamuk Ada” olarak da anılan Boracay Adası’nda bu ünvanın hakkını veren White Beach başta olmak üzere Puka Shell Beach, Puka Shell Beach ve Bulabog Beach gibi birbirinden güzel plajlar bulunmakta. E Filipinler’e gitmişken deniz-kum-güneş üçlüsünün tadını çıkarmadan dönmeyin deriz. Ayrıca Manila şehrine de mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. Hayalinizdeki Filipinler görüntüsünden biraz uzak olsa da burası şehrin en merkezi yerlerinden biri. İspanyol dönemlerinden kalma kiliseleri görebileceğiniz şehir, akşam saatlerinde gece hayatının da merkezi oluyor. Özellikle alışveriş yapmak isteyenler Manila’da bol bol alternatif bulabileceğini unutmasın. Sonraki durağımız Banaue. Burası ülkenin en büyük adası konumunda. Yemyeşil ormanları ve devasa pirinç tarlaları ile birlikte kartpostalları andıran cinsten olan Banaue’de özel turlara katılabilir ve 1500 metrelik yükseklikte yürüyüşler yapabilirsiniz.

  • Batad: UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen çeltik tarlaları ile meşhur bir yer burası. Uzaktan bakıldığında amfitiyatro görünümünde olan tarlalar, muazzam manzaralara sahip. Giderken mutlaka fotoğraf makinenizi de götürün.
  • Sagada: Sagada, Luzon adası sınırları içerisinde bulunuyor. Yemyeşil doğanın arasında sıkışıp kalmış bir yerleşim yeri aslında. Doğasının yanı sıra kültürünü keşfedebileceğiniz destinasyonları ile öne çıkıyor.
  • Palawan: Filipinler’in en turistik yerlerinden biri Palawan Adası. Burada bulunan Honda Koyu’nu, Kelebekler Bahçesi ve tarihi eserleriyle ünlü Palawan Müzesi’ni mutlaka görün.

Hayal Ettiğiniz Filipinler Tatiline Hemen Kavuşun!

Güneydoğu Asya’nın belki de en egzotik ülkelerinden biri olan Filipinler, hemen hemen herkesin hayalini süsleyen bir…

azgezmis.com

Yorumunuz?