Gezi Yazılarının Özetlerini Bulabileceğiniz Bir Site: Gezginlerin Notları

14 Aralık 2015 · Hakkı Ceylan

Google’da gezi yazılarını aramak için çok vakit harcıyorum diyorsanız, bugün size tanıtacağım bir site ile bu sorununuza bir nebze de olsa yardımcı olacağımı düşünüyorum.

turist-cocuk

Gezginlerin Notları isimli sitenin kurucusu Murat Salman benimle iletişime geçerek gezi yazılarımın özetini çıkarmak istediğini ve Gezginlerin Notları isimli sitesinde yayınlamak istediğini belirtti. Düşünce çok güzel. Paris, Londra, Roma ve diğer şehirlerin isimlerine tıklıyorsunuz ve bunların altında özetlenmiş gezi notlarıyla karşılaşıyorsunuz. Örnek olarak, Paris hakkında farklı sitelerde yayınlanan gezi notlarının özetlenerek Paris başlığı altında paylaşılması gibi. Dolayısıyla son, güncel gezi yazılarına ulaşabileceğiniz gibi; en fazla okunan gezi yazılarına da vakit kaybetmeden erişebiliyorsunuz.

Bunun diğer bir faydası da, Google arama sonuçlarında ilk sayfada çıkmayan gezi sitelerinin yazılarına da ulaşabilmeniz. Buna ek olarak, bir kitabı seçerken nasıl ki kitabın arka kapağına veya özet kısmına bakıyorsak, gezi yazıların özetlerine bakmakta faydalı olabilir. Şu ana kadar 20 ülkeye ve 60 şehire ait gezi yazılarının yer aldığı sitenin hedefi ise, her ülkeye dair yazılan yazılara yer vermek.

Sonuç olarak, fikir güzel ve en azından farklı bir soluk getireceği kesin. Gezginlerin Notları’na bir göz atmanızı kesinlikle tavsiye ederim.  Ayrıca Facebook sayfası da takip edilmeye değer diyebilirim.

Gezi Yazılarının Özetlerini Bulabileceğiniz Bir Site: Gezginlerin Notları

Google’da gezi yazılarını aramak için çok vakit harcıyorum diyorsanız, bugün size tanıtacağım bir site ile bu…

azgezmis.com

Yorumunuz?