Fotoğraf Sergisi: Hayaller ve Hezeyanlar

4 Mart 2016 · Hakkı Ceylan

İstanbul Fotoğraf Galerisi, Cem Turgay ve  Tuncer Tunç’un “Hayaller ve Hezeyanlar” isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi 10 Mart – 13 Nisan tarihleri arası görülebilir.

hayaller-ve-hezeyanlar-fotograf-sergisi

Kurgusal kompozisyonları ile karşımıza çıkan iki sanatçı Cem Turgay ve  Tuncer Tunç’un en belirgin ortak özelliği; işleri ile karanlık alanlara dokunmaları ve bizi de o alana davet etmeleri. Günümüzde yaşanan trajediler, ekonomik ve politik sistemin dayatmaları sonucu ortaya çıkan yabancılaşma etkisini fotoğraflarına taşıyan her iki sanatçı eserlerinde düşlerini yorumlarken gerçekliği sorguluyor, korkularını, hezeyanlarını, travmalarını kışkırtıcı ve akılları meşgul eden bir biçimde ifade ediyorlar.

Cem Turgay’ın geleneksel güzellik algısına karşı durarak yaptığı ironik, grotesk fotoğraflar ile Tuncer Tunç’un geniş mekanlarda kullandığı küçük ama güçlü imgeler bizlere de yaşamı sorgulama cesareti aşılıyor. Cem Turgay İzmit’de doğdu. Babası fotoğraf sanatçısı Cemal Turgay’dan etkilendi. Londra’da buluna Croydon Technical Photography de okudu. Freelance olarak çalışmaları sürdürmekte.

Tuncer Tunç, 1971 yılında Adapazarı’nda doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi, makine mühendisliği bölümünden mezun oldu. İlk sergisini Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Sergi Salonu’nda açtı. Fotoğraf alanında çeşitli ödülleri bulunmaktadır.

Katip Mustafa Çelebi Mah. Tel Sokak N:8/1 Beyoğlu/İstanbul
Tel: 0212 237 36 52
Salı’dan Cumartesi’ye her gün saat 11.30 – 19.00 arası

storm_cem_turgay tuncer_tunc_2

Fotoğraf Sergisi: Hayaller ve Hezeyanlar

İstanbul Fotoğraf Galerisi, Cem Turgay ve  Tuncer Tunç’un “Hayaller ve Hezeyanlar” isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği…

azgezmis.com

Yorumunuz?