Devlet Hava Meydanları Sağlık Hizmeti

20 Ağustos 2011 · Zehra Arslan

Merhaba Arkadaşlar,

Tesadüfen öğrendiğim bir hizmet bilgisini sizlerle paylaşmak istiyorum. Ağustos ayının başında İzmir’den, İstanbul’a uçarken havalimanında aniden fenalaşdım. Oradaki polislerden yardım istediğimde beni havalimanı doktoruna yönlendirdiler. Bunu yaparken de elimdeki tüm eşyalarımı bir bayan polis alarak doktora kadar taşıdı. Acil yazan kapının ardında bir klinik, bir doktor ve bir hemşire hazır durumdaydı. Hemen muayene edip gereken ilaçları verdiler.

Böylesi bir durum sizin de başınıza gelirse bu müdahelelere hiç bir ücret ödemeyeceğinizi bilesiniz. Bunun için herhangi bir havayolu yolcusu olmanız ve yönlendirme ile buraya gitmiş olmanız yeterli. Yazımın başında polise başvurduğumu yazmışdım hekime bu yönlendirme ile giderseniz sizden ücret talep edilmiyor. Kendi başınıza bir yere gitmek isterseniz havalimanında özel hizmet veren Port Clinic isimli firmaya gitmeniz ve muayeneye ücret ödemeniz gerekiyor.

Havalimanlarında bugüne kadar ücretsiz olan ve sadece devlet hekimlerince verilen bu hizmet malesef 2009 yılında özel sektöre devir edilmiş. Halen havalimanlarında hem özel hem de devlet hekimleri çalışıyor.  Devlet hekimleri çoğunlukla havayolu personeline bakıyor ancak arada güvenlik tarafından benim gibi getirilen hastaları şimdilik geri çevirmiyorlar bilginiz olsun.

Devlet Hava Meydanları Sağlık Hizmeti

Merhaba Arkadaşlar, Tesadüfen öğrendiğim bir hizmet bilgisini sizlerle paylaşmak istiyorum. Ağustos ayının başında İzmir’den, İstanbul’a uçarken…

azgezmis.com

Yorumunuz?