ABD uçuşlarına uygulanan elektronik yasağı bugün itibariyle kaldırıldı

5 Temmuz 2017 · Hakkı Ceylan

Türkiye’den ABD’ye yapılan direkt seferlere uygulanan kabinde elektronik yasağı bugün (5 Temmuz 2017) itibariyle kaldırıldı.

Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğünden dün yapılan yapılan açıklamada, ABD’ye yapılan uçuşlara getirilen “kabinde elektronik eşya bulundurma” yasağının kaldırılmasını beklediklerini belirtilmişti. Twitter hesabından açıklama yapan Ekşi, ”Amerika seferlerine uygulanan Elektronik Cihaz yasağının 5 Temmuz Çarşamba günü kalkmasını bekliyoruz. Teşekkürler” açıklamasında bulunmuştu.

ABD Ulaştırma Güvenlik İdaresi (TSA) ekipleri bu hafta Atatürk Havalimanı’ndan ABD’ye yapılan uçuşlarda uygulanan güvenlik uygulamalarını yerinde inceledikten sonra İstanbul için bu yasağın kalkmasına karar verdi.

Yasağın kalkmasında Atatürk Havalimanı’na getirilen tomografi cihazlarından geçirilen elektronik aletlerin tamamının daha sonra bomba tespit detektöründen geçirilecek olması etkili oldu.

ABD uçuşlarına uygulanan elektronik yasağı bugün itibariyle kaldırıldı

Türkiye’den ABD’ye yapılan direkt seferlere uygulanan kabinde elektronik yasağı bugün (5 Temmuz 2017) itibariyle kaldırıldı. Türk…

azgezmis.com

Yorumunuz?